11.7 C

Taekwondo klub “Zenica” ostvario odlične rezultate na prvenstvu “Ilidža Open 2021” (FOTO)

Taekwondo klub Zenica Ilidža 2021

Jučer su članovi Taekwondo kluba “Zenica” nastupili na prvenstvu “Ilidža Open 2021” na kojem je učestvovalo 580 takmičara iz 3 države: iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Slovenije.

U dosta jakoj konkurenciji Taekwondo klub “Zenica” nastupio je sa 14 takmičara. Iako je na takmičenje bilo prijavljeno više kandidata, neki od njih zbog tehničkih problema nisu mogli prisustvovati turniru.

Deset takmičara iz kluba se okitilo medaljama te su u Zenicu i svoj klub donijeli 4 zlatne, 4 srebrne i 2 bronzane medalje.

Članovi kluba: Arduana Spahić, Faris Hrustić, Sumejra Spahić i Ajnur Hodžić su pobijedili svoje protivnike te zasluženo osvojili prva mjesta, dok su članovi: Asija Spahić, Merjem Dzambo, Faris Skopljak i Amar Selimović osvojili srebrne medalje.

Napominjemo da je članica kluba Asija Spahić ovaj put izgubila u finalu od aktuelne Europske prvakinje te da je pružila veoma dobru borbu.

Bronzane medalje osvojili su Lamija Vrškić i Ajnur Dizdarević.

Nažalost, članovi: Merjem Vrškić, Faris Halilović, Uma Salkić i Hamza Smriko ovaj put su ostali bez medalje.

Obzirom da na jaku konkurenciju na turniru, članovi kluba su izjavili da su veoma zadovoljni ovim uspjehom.

– Nakon ovog turnira počinjemo aktivno sa pripremama za klubsko polaganje za više pojaseve – poručili su iz kluba.