22 °
    20 °
    18 °

Taekwondo klub “Zenica” zabilježio sjajne rezultate na takmičenju u Zenici

U subotu 09.04.2022 godine, u gradskoj Areni Husein Smajlović Zenica, održano je Prvenstvo Federacije Bosne i Hercegovine kao oficijelni dio turnira i u sklopu tog turnira organizovan je i turnir za B klasu Kup Akademije Jale Zenica na kojem je nastupilo preko 550 takmičara.

Na Prvenstvu Federacije Bosne i Hercegovine Taekwondo klub Zenica je nastupio sa 5 takmičara koji su osvojili 4 medalje i to:

– Dženad Hrustić, prvo mjesto sa 3 ubjedljive pobjede;

– Uma Salkic, prvo mjesto ubjedljivom pobjedom;

– Ajnur Dizdarević sa pobjedom i predatom polufinalnom borbom zbog povrede osvojio je bronzanu medalju;

– Asija Spahić, bronzana medalja.

Bez plasmana ovaj put bila je Merjem Džambo.

Taekwondo klub Zenica je na kupu nastupio sa 9 takmičara koji su osvojili 1 zlatnu, 4 srebrne i 1 bronzanu medalju. Takmičari koji su odnijeli navedene medalje bili su:

– Lina Muslić, zlatna medalja;

– Amer Sofić, Elvin Dizdarević, Vedad Šehić i Asja Skopljak, srebrne medalje;

– Nejla Skopljak, bronzana medalja.

Takmičari: Sumejra Spahić, Alejna Spahić i Rijad Muslić ovaj put ostali su bez plasmana.

Nakon završetka ovog prvenstva Taekwondo klub Zenica nastavlja sa pripremama za polaganje viših pojaseva.