11.6 C

Tužan kraj za Elvedinu Muzaferiju u superveleslalomu

Elvedina Muzeferija se našla među najboljim skijašicama za ovu sezonu i sa rednim brojem 19. nastupila je na posljednjem Super G-ju ove takmičarske godine. Bio je to prvi nastup na finalu Svjetskog kupa za sjajnu Bosanku.

Na kraju je Muzaferija odustala nakon prvog prolaza poslije pada, a prije toga je imala drugo najbolje vrijeme.

Današnji pad sigurno neće pokvariti utisak o odličnoj sezoni koju je iza sebe ima Muzaferija što potvrđuje i plasman na finale Svjetskog kupa.

Inače, za osvajanje bodova Muzaferiji je bilo potrebno da završi među najboljih 15 skijašica.

Do ove utrke bh. skijašica je zauzimala 23. mjesto u disciplini Super G te je skupila 82 boda što je na kraju bio i njen konačan plasman.

Novi nastup i posljendji za Muzaferiju u ovoj sezoni je na programu sutra kada će se voziti utrka spusta.

Najbolja bh. skijašica je imala i veliku podršku navijača iz Bosne i Hercegovine što dovoljno govori da njena popularnost raste iz dana u dan.

Treba dodati da je kristalni globus u disciplini Super G pripao sjajnoj švicarskoj skijašici Lari Gut-Behrami.

Pobjedu u današnjem Super G-ju odnijela je češka skijašica Ester Ledecka s vremenom 1:15.94. Na podijumu su još završile Federica Brignone iz Italije te Kajsa Vikhoff Lie iz Norveške.