5.8 C

U nevjerovatnoj utakmici Tottenham izborio prolazak u polufinale Lige prvaka (VIDEO)

Zaljubljenici u fudbal sinoć su uživali u pravoj nogometnoj borbi za prolazak u polufinale Lige pravaka. Nevjerovatni obrati krasili su utakmicu u kojoj je Manchester City dočekao Tottenham koji je na kraju odnio pobjedu.

Nakon rezultata od 0:1 za Tottenham u Londonu, City je na prepunom stadionu i u fantastičnoj atmosferi dočekao Tottenham. Ostat će ovo utakmica upamćena po
    rekordnom broju najbrže postignutih pet golova u utakmicama Lige prvaka.

Prvi gol postigao je za City Raheem Sterling je u 4. minuti. Nakon toga na scenu stupa Son Heung-Min koji postiže dva gola u tri minute. Prvo u 7. minuti daje gol za 1:1 a zatim u 10. dovodi Tottenham do vodstva od 1:2.

Utakmica nije stala na tome. U 11. minuti City uzvraća i Bernardo Silva izjednačava rezultat na 2:2.

Iako još nije bilo završeno ni prvo poluvrijeme, tu nije bio kraj golovima. U 21., minuti susreta mrežu zatresa De Bruyne i City dovodi do vodstva od 3:2 i prolaza u polufinale.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom u korist domaćeg tima, ali borba je nastavljena u drugom poluvremenu.

Za 4:2 i siguran prolazak Građana pogodio je Aguero u 59. minuti na asistenciju
    De Bruynea kojem je to bila treća asistencija na ovoj utakmici.

Iako se činilo da Guardiolin tim sigurno odlazi u polufinale Lige prvaka, Tottenham se nije predavao. Pored nekoliko promašenih šansi, ponovno postižu pogodak u 73. minuti susreta. Oko ovog gola vodila se rasprava pregledavanjem VAR-a budući da se sumnjalo da je Llorente igrao rukom. Ipak, gol je priznat i rezulat je iznosio 4:3.

Situacija ni do kraja utakmice nije bila kristalno jasna budući da je do nove promjene došlo u 93. minuti kada je Sterling zabio za 5:3 i ogromno slavlje igrača i navijača Cityja. Iako je slavlje već počelo, VAR je poništio gol zbog nedozvoljene pozicije Aguera.

Poništavanjem ovog gola, rezultat je iznosio 4:3. Iako je Manchester City pobijedio u ovoj utakmici, Tottenham je zbog rezultata iz prvog susreta prošao u polufinale Lige prvaka.