U utorak, 9. septembra 2025. godine, u Sejmenskoj džamiji u Zenici održan je mevludski program za žene u okviru 23. manifestacije “Želja za resulom”.
Organizatori programa bili su Medžlis Islamske zajednice Zenica – Odjel za brak i porodicu i džemat Sejmen.
U ime domaćina i glavnog imama, prisutne džematlijke je poselamio Muhamed-ef. Bilčević, zaželivši im dobrodošlicu, a program su izvele koordinatorice i aktivistice Odjela predvođene koordinatoricom Zahirom Šarić i muallimom Esmom Kuršumović. Programom je moderirala Emina Šarić-Krajšnik.
Prisutnima se prigodnim vazom obratila dr. Safija Malkić, voditeljica Odjela za brak i porodicu Rijaseta Islamske zajednice u BiH, podsjetivši ih na značajne poruke iz poslaničkog života Muhammeda, a. s., s posebnim aspektom na njegovu bračnu i porodičnu praksu.
Imajući u vidu ulogu žene u porodici i značajne aktivnosti koje provodi Odjel za brak i porodicu na afirmaciji porodice i bračnog života, ovakvi programi i druženja su izuzetno značajni posebno zbog činjenice da se realizuju u okviru manifestacije o Mevludu – rođenju Muhameda, a. s., a čiji porodični život je neicrpan uzor za sve generacije vjernika.
Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.