10.9 C

U toku je drugo poluvrijeme na Bilinom polju, Čelik – Zrinjski 0:6 (VIDEO)

NK Čelik HŠK Zrinjski Na Bilinom Polju

U toku je drugo poluvrijeme na Bilinom polju između Čelika i Zrinjskog. Utakmica se igra u okviru šesnaestine finala Kupa BiH, a rezultat nakon prvih 45 minuta je 0:5.

HŠK Zrinjski je u sedmoj minutu utakmice poveo sa 0:1, a strijelac pogotka bio je Sabljić Franko. Nakon nepune tri minuta gosti su poveli sa 0:2, a strijelac sa bijele tačke bio je Maglica Anton. Treći pogodak za Zrinjski postigao je Malekinušić Matija u 24. minuti susreta, a strijelac četvrtog i petog pogotka za goste bio je ponovo Sabljić, u 29. i 34. minuti, čime je upisao svoj prvi hat-trick na utakmici.

U drugom poluvremenu šesti pogodak za goste postiže Mišić u finišu utakmice.

Direktan prijenos utakmice možete pratiti putem kanala Arena sport TV.

Šef stručnog štaba crno-crvenih Dario Damjanović započeo je utakmicu sa sljedećih 11 igrača: Durmo, Vardo, Isaković, Smajić, Durmiš, Sivac, Begić, Žuna, Međuseljac, Šarić i Mašić.

Na klupi za rezervne igrače ostali su: Mlačo, Bajramović, Arnautović, Karić, Salkanović, Tabaković, Hodžić, Pehilj i Šarić.

Trener Zrinjskog Rendulić Krunoslav započeo je utakmicu sa sljedećih 11 igrača: Marić, Marin, Čanađija, Zlomislić, Sabljić, Balić, Radić, Malekinušić, Memija, Maglica i Senić.

Na klupi gostiju ostali su: Sefo, Ćorluka, Jukić, Kiš, Marić, Ivančić, Hrvanović, Mišić, Bradarić, Jakovljević i Prskalo.

Podsjećamo, HNK Zrinjski je aktuelni prvak i osvajač Kup-a Bosne i Hercegovine, te jedina ekipa u historiji BiH koja je izborila plasman u evropsko takmičenje, UEFA Konferencijsku ligu.

Zrinjski je sredinom maja ove godine, upravo na stadionu Bilino polje u Zenici, pobijedio ekipu Veleža rezultatom 1:0 i time postao osvajač Kupa BiH.