4.4 C

U Zenici održan bajramski turnir u šahu, na vrhu Dušan Lekić i Muhamed Šišić (FOTO)

Turnir Saha Zenica

Zenica je bila domaćin šahovskog turnira koji je odigran povodom Ramazanskog bajrama, a u tehničkoj organizaciji ŠK Čelik.

Nakon devet odigranih kola i učešće 38 šahista iz Hrvatske, Crne Gore i BiH, među kojima su trojica internacionalnih majstora (IM) na vrhu tabele su završili Dušan Lekić, (IM) iz Crne Gore i Muhamed Šišić, 14-godišnji član ŠK Gračanica.

Njih dvojica su skupili po sedam poena (međusobno remizirali), a prvo mjesto je zbog boljeg dodatnog kriterija pripalo Lekiću.

Na pobjedničkom postolju završio je još jedan IM – Aleksandar Savanović sa 6,5 poena.

Četvrti je završio Srđan Zlobec (Hrvatska) sa 6,5, dok su peto i šesto mjesto osvojili Zeničani Faris Čunjalo sa 6,5 i IM Goran Trkulja sa 6 poena.

Specijalna nagrada za najuspješnijeg kadeta pripala je Maksimu Savanoviću.

Posao sudije obavili su Sejfudin i Belmir Miskić.