14 C

U Zenici proteklog vikenda održan Rafting Kup FBiH (FOTO)

2

Dana 05.06.2021 godine u Zenici na rijeci Bosni je održan Rafting Kup Federacije BiH.

Ovo je prvo takmičenje u Federaciji BiH u organizaciji Sportsko-rekreativnog kluba Bosna Zenica gdje su pored ekipa iz Federacije nastupili i rafteri Dajak Kluba iz Banja Luke.

Na ovom takmičenju rafteri su se takmičili u tri discipline i to spust, sprint i HEAD TO HEAD koji je privukao veliku pažnju i interesovanje prisutnih na rijeci Bosni u centralnom dijelu grada.

Najbolje rezultate u disciplinama spust i sprint je osvojio Dajak Klub iz Banja Luke dok su u disiplini head to head prvo mjesto osvojili rafteri SRK Bosna 1 iz Zenice.

U ukupnom plasmanu prvo mjesto na Rafting kupu Federacije BiH osvojila je ekipa Dajak kluba iz Banja Luke, drugo mjesto SRK Bosna 1 iz Zenice i treće ekipa SRK Bosna 2.

Takmičenje je proteklo u veoma dobroj organizaciji i sportskoj atmosferi.

SRK Bosna nastavlja pripreme za nastup na Svjetskom rafting kupu koji se održava 18.-20.06.2021 godine u Banja Luci.