12.9 C

Učenik KŠC Zenica osvojio drugo mjesto na međunarodnom natjecanju iz engleskoga jezika u Rimu (FOTO)

382588244 789379719863856 2628007612924993651 N
    Toni Ćurković sa nastavnicom

Učenik sedmoga razreda Osnovne škole Katoličkog školskog centra „Sveti Pavao“ iz Zenice Toni Ćurković je proteklih dana boravio u Rimu, u pratnji nastavnice Line Softić i sudjelovao na natjecanju svjetskih razmjera – 11th INTERNATIONAL HIPPO ENGLISH OLYMPIAD na kojem je osvojio visoko 2. mjesto i srebrnu medalju.

Od 83 295 sudionika iz 60 zemalja širom svijeta, u finalnom dijelu natjecanja u Rimu sudjelovalo je 223 finalista, koji su se natjecali u 5 kategorija: hippo test, speaking, reading, writing i listening.

Ljubav za engleskim jezikom, predan rad i trud su omogućili Toniju ovakav uspjeh i fantastično iskustvo.

U slobodno vrijeme su nastavnica i učenik uživali u druženju s vršnjacima iz različitih zemalja, stjecali nove prijatelje i dobro se zabavljali. Nije izostalo ni uživanje u vječnom gradu Rimu obilazeći najljepše i najpoznatije atrakcije.