Ukupno podjela

Posljednje objavljeno

Uklonjena avio-bomba iz Drugog svjetskog rata u Banjaluci

Uklonjena avio-bomba iz Drugog svjetskog rata u Banjaluci

U Banjaluci je uspješno završena akcija uklanjanja avio-bombe iz Drugog svjetskog rata, teške 50 kilograma, iz rijeke Suturlija.

– Kompletna aktivnost je završena bez ijednog problema – potvrdio je šef Odsjeka za poslove civilne zaštite i Profesionalne teritorijalno vatrogasno-spasilačke brigade Dragan Babić.

Prema njegovim riječima prije same današnje aktivnosti, preduzete su sve potrebne mjere i radnje za bezbjedno uklanjanje bombe.

– Prije tri sedmice dobili smo prijavu da se bomba nalazi na lokaciji iznad kupališta kanjona na udaljenosti oko 900 metara uzvodno uz rijeku, od ušća Suturlije u Vrbas. Obavijestili smo Republičku upravu civilne zaštite, koja je izašla na lice mjesta i označila teren. Zatim smo sa Ministarstvom unutrašnjih poslova Republike Srpske organizovali dežurstvo i obezbjeđenje same lokacije i u tom vremenu smo uradili pripremne aktivnosti – pojasnio je Babić.

Dodao je da su u saradnji sa pripadnicima Policijske uprave Banjaluka danas preventivno evakuisali oko 30 domaćinstava iz naselja Šibovi, koji su u bližoj zoni lokacije na kojoj je bila bomba.

Avionsku bombu uklonili su pripadnici Republičke uprave civilne zaštite – Sektor za deminiranje.

– Na osnovu izviđanja koje smo obavili prošle godine na zahtjev Grada Banjaluke ustanovili smo da se radi o eksplozivnom sredstvu avionskoj bombi iz Drugog svjetskog rata. U skladu sa identifikacijom izvršili smo pripremu, urađen je izvedbeni plan aktivnosti i danas aktivnosti neutralizacije koje su uspješno završene. Radi se o minimalnoj detonaciji – rekao je Dragan Kos, pomoćnik direktora Sektora za deminiranje Republičke uprave civilne zaštite.

U Banjaluci je uspješno završena akcija uklanjanja avio-bombe iz Drugog svjetskog rata, teške 50 kilograma, iz rijeke Suturlija.

– Kompletna aktivnost je završena bez ijednog problema – potvrdio je šef Odsjeka za poslove civilne zaštite i Profesionalne teritorijalno vatrogasno-spasilačke brigade Dragan Babić.

Prema njegovim riječima prije same današnje aktivnosti, preduzete su sve potrebne mjere i radnje za bezbjedno uklanjanje bombe.

– Prije tri sedmice dobili smo prijavu da se bomba nalazi na lokaciji iznad kupališta kanjona na udaljenosti oko 900 metara uzvodno uz rijeku, od ušća Suturlije u Vrbas. Obavijestili smo Republičku upravu civilne zaštite, koja je izašla na lice mjesta i označila teren. Zatim smo sa Ministarstvom unutrašnjih poslova Republike Srpske organizovali dežurstvo i obezbjeđenje same lokacije i u tom vremenu smo uradili pripremne aktivnosti – pojasnio je Babić.

Dodao je da su u saradnji sa pripadnicima Policijske uprave Banjaluka danas preventivno evakuisali oko 30 domaćinstava iz naselja Šibovi, koji su u bližoj zoni lokacije na kojoj je bila bomba.

Avionsku bombu uklonili su pripadnici Republičke uprave civilne zaštite – Sektor za deminiranje.

– Na osnovu izviđanja koje smo obavili prošle godine na zahtjev Grada Banjaluke ustanovili smo da se radi o eksplozivnom sredstvu avionskoj bombi iz Drugog svjetskog rata. U skladu sa identifikacijom izvršili smo pripremu, urađen je izvedbeni plan aktivnosti i danas aktivnosti neutralizacije koje su uspješno završene. Radi se o minimalnoj detonaciji – rekao je Dragan Kos, pomoćnik direktora Sektora za deminiranje Republičke uprave civilne zaštite.

Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.

Dodaj Zenit.ba među omiljene izvore na Googleu
Zenica
clear sky
29.9 ° C
29.9 °
29.9 °
42%
1.3m/s
0%
pet
31 °
sub
33 °
ned
35 °
pon
35 °
uto
36 °