13.6 C

Uspjeh naših Zeničana na Taekwondo prvenstvu BiH

U organizaciji Taekwondo kluba Zenica (TK Zenica) uz suradnju sa državnim savezom Bosne i Hercegovine u gradskoj Areni Husejin Smajlović Zenica jučer 12. marta 2022 godine održano je Taekwondo prvenstvo BiH.

Pored ostalih, otvaranju prvenstva prisustvovao je i Samir Šarić, predsjednik Taekwondo saveza Federacije BiH i član predsjedništva Taekwondo saveza BiH, koji se i obratio prisutnim u toku ceremonije otvaranja.

Moderator otvaranja bio je Mirsad Pripoljac, a Prvenstvo je otvorila izaslanica Gradonačenika Zenice, Sumea Mujkanović, pomoćnica Gradonačelnika za socijalnu zaštitu, stambene poslove i društvene djelatnosti.

Na prvenstvu su učestvovali takmičari i takmičarke iz 47 klubova. Pristiglo je 599 prijava za učešće u svim kategorijama. Uz 130 vrtičanca i vratičanki broj učesnika je preko 700.

Ovo je još jedno priznanje i povjerenje za Zenicu i i naš klub u organizaciji ovako velikog takmičenja.

Naši takmičari su ove godine osvojili ukupno 16 medalja od toga 6 na državnom prvenstvu i 10 na kupu vrtićanaca.

Naslov državne prvakinje osvojila je Uma Salkić.

Asija Spahić sa jednom pobjedom i izgubljenom finalnom osvojila drugo mjesto inaslov viceprvakinje države.

Vedad Šehić, Arduana Spahić,Faris Hrustić i Emir Dizdarević osvojili su bronzane medalje.

Što se tiče kupa vrtićanaca rezultati su sljedeći :

Lina Muslić i Hana Grahic osvojile zlatnu medalju,

Sumejra Spahić i Alejna Spahić osvojile srebrne medalje,

Ajnur Hodžić, Elvin Dizdarević, Rijad Muslić, Ajša Mujkanović, Amina Mujkanović i Ilma Skopljak osvojili bronzane medalje.

Sljedeći turnir na kojem nastupaju bit ce kup BiH.
    U narednom periodu će biti objavljene fotografije sa prvenstva.