20.8 C

Nogometaši Čelika danas su na stadionu Bilino polje u Zenici odigrali posljednju utakmicu regularnog dijela prvenstva u okviru BH Telecom Premijer lige BiH.

U gostima timu s Bilinog polja bila je ekipa Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

Nogometaši Čelika su prije početka utakmice zajedno u saradnji s Institutom za zdravlje i sigurnost hrane Zenica obilježili Svjetski dan osoba sa Down sindromom. Fudbaleri su na stadion izašli zajedno sa djecom sa Down sindromom, te u šarenim čarapama.

U prvom poluvremenu bilo je prilika i na jednoj i na drugoj strani. Nogometaši Mladosti su rano došli do vodstva golom Šišića u 7. minuti igre, a slavlje nije dugo potrajalo obzirom da su nogometaši Čelika brzo izjednačili rezultat pogotkom Pezera.

Na pauzu se otišlo s rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu ekipa Mladosti je imala više prilika, pa je tako došla do vodstva od 1:2 u 60. minuti igre golom Maksimovića.

Čelik je nakon gola gostiju i vodstva imao više prilika u nastavku utakmice, tako da je u 74. minuti igre došao i do gola. Pogodak je postigao Stokić u 74. minuti.

Ekipa s Bilinog polja je pokušala u nastavku borbeno igrati, te doći do gola koji bi im osigurao 3 boda. Međutim, rezultat do kraja susreta je ostao nepromjenjen (2:2).

Husref Musemić, šef stručnog štaba FK Mladost iz Doboja kod Kaknja, je kazao da je njegov tim zaslužio bolji rezultat.

“Mislim da je moja ekipa danas dobro odigrala utakmicu. Mislim da smo zaslužili i bolji rezultat, međutim igrači Čelika nam to nisu dozvoljavali tako da je ostao takav rezultat”, istakao je Musemić.

Trener domaće ekipe Nedim Jusufbegović je rekao kako su loše krenuli na početku utakmice.

“Nismo na najbolji mogući način kontrolisali utakmicu i mislim da je to razlog ovakvog rezultata. U drugom poluvremenu smo imali više šansi, međutim nismo imali snage. Bukvalno smo kondiciono opali i zbog velikog pritiska rezultat je ostao takav kakav jest. Čelik treba da pobjeđuje. Ne treba odustajati dokle god postoji opcija”, kazao je Jusufbegović.

Čelik: Ružić, Islamagić (od 33. minute Jurković), Karić, Dilaver, Salčinović (od 56. minute Stokić), Jusić, Bureković, Sadiković, Pezer, Hećo i Al. Šišić (od 50. minute Sakan)
    (Glavni trener Nedim Jusufbegoviæ);

Mladost: Velić, Galić, Gačan, Aganspahić (od 85. minute A. Husić), Lazić (od 82. Kuzmanović), Musić, Ala. Šišić (od 72. minute Sušić), Rizvanović, Maksimović, Šećerović i Ramović
    (Glavni trener Husref Musemić);

Sudije: Glavni sudija Irfan Peljto (Sarajevo), pomoćnici Marko Perić (Mostar) i Dženan Milić (Sarajevo).

Kompletan susret između NK Čelik i FK Mladost možete pogledati u videu ispod.