14.1 C

Valencia golom Gameira savladala Sociedad

Nogometaši Valencije pobijedili su na Anoeti u okviru sedmog kola La Lige ekipu Real Sociedada rezultatom 1:0.
    Valencija je tako napokon izašla iz krize te prekinula niz od četiri uzastopna neriješena rezultata u ligi, dok je Sociedad nastavio pružati promjenjive igre u posljednje vrijeme.

Uzbuđenja na današnjoj utakmici nije bilo sve do 27. minute, kada je Gameiru poništen gol zbog ofsajda. Ipak, devet minuta kasnije Gameiro je postigao sjajan gol, koji će se kasnije ispostaviti kao pogodak vrijedan tri boda.

Dvije minute prije odlaska na odmor mogli su domaći izjednačiti, ali je golman gostiju fantastično odbranio udarac Elustonda pa je prvo poluvrijeme okončano vodstvom Valencije.

Parejo je u 64. minuti mogao riješiti pitanje pobjednika, ali je za malo bio neprecizan nakon šuta iz slobodnog udarca.

Dvije minute kasnije sudija Manzano je dosudio penal za Sociedad nakon prežestokog starta Latorrea, ali je Neto odlično odbranio udarac Josea s bijele tačke pa promjene rezultata do kraja meča nije bilo.

Valencija je s današnjom pobjedom skočila na 12. mjesto La Lige, dok je Sociedad pao na 11. poziciju, prenosi Klix.