8.3 C

Vatreni ostvarili prvu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo (VIDEO)

Sinoć je na Maksimiru reprezentacija Hrvatske savladala ekipu Azerbejdžana sa 2:1 u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Od samog početka, Hrvatska je bila u predsnosti. Prva prilika za gostujući tim bila je u 14. minuti, kada je Kalinić odbranio napada Shaydaeva.

Preokret se desio kada je u 19. minuti Azerbejdžan poveo za 0:1 upravo golom iz kontre kojeg je postigao Shaydaev.

Gosti su dobro držali svoju odbranu sve do kraja prvog poluvremena. Na samom finišu, Modrić izvodi korner, a Barišić postiže prvi gol za Vatrene. Na pauzu se otišlo rezultatom 1:1.

Drugo poluvrijeme obilježili su napadi domaćih i odbranu Azerbejdžana. Iako su se žestoko branili, odbrana gostujućeg tima popustila je u 79. minuti. Kramarić je odličnim šutom matirao golmana Azerbejdžana i doveo Hrvatsku do pobjede od 2:1.

Sinoć je odigrana i utakmica Slovačka-Mađarska. Pobjedu od 2:0 odnijela je Slovačka.