9.1 C

Velež pobijedio Sarajevo na Bilinom polju i osvojio Kup BiH (VIDEO)

Navijaci Velez

Velež je osvajač Kupa Bosne i Hercegovine. Rođeni su večeras na Bilinom polju u Zenici savladali Sarajevo boljim izvođenjem penala 4:3 (0:0).

U zaista spektakularnoj atmosferi koju su napravili navijači oba tima na kraju je odlučen penalima.

Sarajevo bolje otvara meč i u uvodnim minutama propušta dvije velike šanse. U trećoj i četvrtoj minuti Kapić i Hebibović iz odličnih pozicija šutiraju pored gola.

Velež je s druge strane bio poprilično indisponiran u prvom dijelu. Nisu Rođeni pokazali previše, ali ih je sreća itekako služila u određenim trenucima.

Bordo tim novu veliku šansu stvara u 16. minuti. Mujakić sam izlazi pred Jovičića, golman Veleža to dobro zatvara i brani.

Velež je minut potom imao pokušaj preko Dejanovića. Lagano je to uhvatio Dizdarević, da bi Sarajevo u 31. minuti uspjelo promašiti nekoliko nevjerovatnih šansi.

Tri puta je sarajevski tim uspio pogoditi Mehmeda Ćosića koji je stajao ispred gol-linije, a zatim Suljić šutira pored gola iz četvrtog pokušaja.

Do kraja prvog dijela još po jedan pokušaj na obje strane. Ipak, Hasanović i Kapić nisu bili precizni i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Nastvak meča nije donio previše uzbuđena sve do 64. minute kada Ovčina stvara najbolju šansu za Velež. Dobro je pratio ubacivanje, ali nije bio precizan.

Dva minuta kasnije prijeti i Sarajevo. Ahmetović je u akciji, no Jovičić brani njegov udarac.

Potom je došlo i do kratkog prekida zbog bakljade i drona. Ritam igre je potpuno pao i kao da niko nije želio rizikovati i krenuti naprijed.

Dejanović je u 89. minuti imao jako dobru situaciju. Krenuo je sam na gol nakon loše reakcije Pidre, no loše šutira i propada velika šansa. Zatim Bordo tim ostaje s igračem manje, a drugi žuti karton dobio je Halid Šabanović.

Nakon 90 minuta igre bilo je 0:0. Pristupilo se izvođenju penala, a tamo su se bolje snašli igrači Veleža koji slave veliki trofej.