2.6 C

Veličanstven doček “Vatrenih” u Zagrebu (VIDEO)

Veličanstven doček "Vatrenih" u Zagrebu (VIDEO)

Uprkos tome što nisu postali svjetski prvaci, stotine hiljada ljudi dočekali su hrvatske nogometaše u glavnom gradu.

Od aredoroma do centra Zagreba autobus s hrvatskim nogometašima, koji su osvojili srebrenu medalju na Svjetskom prvenstvom u Rusiji, prošao je kroz masu navijača i stigao na Trg bana Jelačića.

Nogometaši su sa vrha autobusa predvodili navijanje više od 100.000 ljudi, da bi onda izašli iz autobusa i došli na pozornicu.

Prema posljednjim informacijama, na glavnom zagrebačkom trgu okupilo se čak 100.000 ljudi koji su dočekali “Vatrene”.

Na ulasku u Hrvatsku nogometaše su dočekali MIG-ovi.

Dok svjetski i regionalni mediji slave i hvale nogomet i sportski duh i pristup kakav je nogometna reprezentacija Hrvatske pokazala u finalu, pa mnogi čak ocjenjuju i da trofej ovoga puta nije osvojio bolji, u Hrvatskoj ni dan nakon neosvajanja naslova svjetskog prvaka u nogometu, unatoč tuzi zbog poraza koji je uslijedio unatoč odličnoj igri ‘Vatrenih’, euforija ne jenjava.

Prema procjenama, okupilo se preko pola miliona građana.