14 C

Atletico Madrid je na gostovanju kod Leicestera odigrao 1:1 i sa ukupnih 2:1 se plasirao u polufinale Lige prvaka. Treće je to polufinale za Simeoneovu ekipu u posljednje četiri godine.

A nakon što su minimalno slavili u prvoj utakmici, Atletico je dobro ušao i u uzvrat. U 26. minuti je stigao do toliko vrijednog pogotka u gostima. Filipe Luis je ubacio s lijeve strane, a Saul Niguez glavom s druge stative prevario Schmeichela.

Nakon postignutog pogotka, Atletico je imao još dvije poluprilike, a onda je stvar u svoje ruke uzela domaća ekipa. Leicester je izjednačio u 61. minuti. Fuchs je pucao s lijeve strane, a njegov udarac rukom blokirao jedan gostujući igrač. Ipak, lopta se odbila do Vardyja koji je iz blizine zabio za 1:1. Vardy je prvi Englez koji je postigao pogodak u četvrtfinalu Lige prvaka još od 2012. godine i Franka Lamparda.

Bila je to nagrada igračima Leicestera za puno bolju igru koju su prikazali u drugom poluvremenu, jer smo u posljednjih 45 minuta utakmice na terenu gledali samo njih. Međutim, jedan gol im nije bio dovoljan da zakompliciraju život Atleticu i probije Simeoneov bunker i oni su se od Lige prvaka oprostili u četvrtfinalu.

Ronaldo i suci presudili Bayernu

Real Madrid se sretno i spretno, ali uz veliku pomoć sudaca, plasirao u polufinale Lige prvaka. Madriđani su u uzvratnoj utakmici nakon produžetaka savladali (4:2) Bayern, tako stigli među četiri najbolje momčadi elitnog natjecanja.

No, budite sigurni, Bavarci će imati puno prigovora na sudijsku ekipu koja ih je masakrirala na Santiago Bernabeuu.

Glavni sudac Viktor Kassai prvo je u 84. minuti potpuno nepotrebno isključio Artura Vidala, koji je u klizećem startu zahvatio čistu loptu, a Real je do drugog pogotka na utakmici stigao iz velikog ofsajda.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Cristiano Ronaldo, jedan je zabio i Marcos Asensio.

Sporna je bila i situacija kod drugog i trećeg gola Cristiana Ronalda… Printscreen pogledajte ispod…