6 C

Roma je s 2:0 pobijedila Empoli u 30. kolu Serie A, a dvostruki strijelac je bio Edin Džeko.

Bh. napadač je načeo gostujuću mrežu u 12. minuti nakon kornera kojeg je izveo Antonio Rüdiger.

Pobjedu je potvrdio u 56. minuti nakon proigravanja Mohameda Salaha. Pogodio je donji desni kut Empolijeve mreže.

Do kraja utakmice je Salah pogodio prečku.

Sa ova dva pogotka Džeko se upisao u Rominu historiju

Naime, srušio je klupski rekord po broju postignutih golova u jednoj sezoni. Džeko je ove sezone postigao 33 pogotka za Romu u 43 utakmice i time je sa prvog mjesta skinuo Francesca Tottija koji je u sezoni 2006/2007 postavio dosadašnji rekord s 32 gola u 50 odigranih utakmica.

Džeko je ujedno izbio i na vodeću listu strijelaca u Serie A. Prvi je s 23 gola, a iza njega je Belotti s pogotkom manje, dok je treći Icardi sa 20 postignutih golova.

Džeko je protiv Empolija odigrao 73 minute i upravo ga je Totti zamijenio na terenu.