10.8 C

VIDEO: Edin Džeko najbolji strijelac Serie A, oprostio se TottiEmocije na vrhuncu, ispreplitali su se tuga, radost, neizvjesnost, ponos… Tako je izgledala atmosfera na Olimpicu gdje se nakon 24 godine karijere od rimskog dresa oprostio jedan od posljednjih nogometnih romantičara Francesco Totti, a momčad u posljednjem kolu preokretom osigurala direktan plasman u Ligu prvaka.

Na Olimpicu je završilo 3:2 nakon dva Romina preokreta protiv Genoe. Za vodstvo je pogodio Pietro Pellegri u trećoj minuti igre. Zanimljivo je da je riječ o trećem najmlađem strijelcu u historiji Serie A, a pogodak Romi je postigao sa 16 godina i 72 dana.

Izjednačila je vučica preko Edina Džeke u 10. minuti igre. Napadač Rome je potvrdio mjesto na listi najboljih strijelaca s 29 pogotka, a zanimljivo je da je loptu u mrežu pospremio trbuhom.

U oproštaju od Rome i Olimpica Francesco Totti je priliku dobio u 54. minuti umjesto Mohameda Salaha, ali nije mogao do pogotka i oproštaja koji bi bio još ljepši.

Za kratkotrajnu eksploziju Olimpica se pobrinuo kapetan Daniele de Rossi, čovjek čija je nogometna priča gotovo identična Tottijevoj. On je preokrenuo na 2:1 u 74. minuti nakon asistencije Edina Džeke, ali slavlje nije dugo potrajalo, jer je Lazović u 79. minuti pogodio za 2:2.

Ali našli su igrači Rome snage i još su se jednom vratili – za svog kapetana, za navijača, pobjedu i mjesto u Ligi prvaka! Sezonu je odlučio Diego Perotti, igrač koji je ove sezone postigao osam pogodaka, ali mu je ovo bio prvi iz igre! On je konačnih 3:2 postavio u 90. minuti nakon još jedne asistencije Edina Džeke.

Edin Džeko će sezonu vjerojatno završiti kao najbolji strijelac Serie A s 29 pogodaka. Teoretski ga još mogu sustići Belotti i Icardi, ali trebaju večeras postići četiri, odnosno pet pogodaka.