11.7 C

Roma je s 3:1 pobijedila Torino, a Edinu Džeki je trebalo deset minuta da postigne pogodak za vodstvo svoje momčadi.

Bh. napadač je do svog 19 ovosezonskog pogotka stigao nakon asistencije Radje Nainggolana, a loptu je pospremio u donji desni ugao udarcem s ruba kaznenog prostora.

Sedam minuta kasnije Muhamed Salah je podebljao vodstvo Rimljana. Samo tri minute nakon gola, Salah je uspio zatresti i Torinovu lijevu stativu.

Rezultat se nije mijenjao do 65. minute kada je Leandro Paredes sjajno zakucao iz voleja.

Maxi Lopez je u 84. minuti zabio utješni gol za Torino, ali je i Roma do kraja uspjela dati još jedan gol. Strijelac za konačnih 4:1 bio je Radja Nainggolan nakon asistencije Francesca Tottija u 92. minuti.

Edin Džeko je izašao u 90. minuti, a nakon nove pobjede Roma je ostala na sedam bodova zaostatka za Juventusom.