3.7 C

Juventus je s 2:0 pobijedio Porto na Dragao, a prvijenac u dresu stare dame je postigao Marko Pjaca koji je ušao s klupe.

Porto je zaprijetio prvi nakon što je Chiellini napravio prekršaj na 20-ak metara od gola, pucao je Brahimi, ali Buffon, kojemu je ovo bila 100. utakmica u Ligi prvaka, nije imao težak posao. Nakon toga nije bilo uzbuđenja sve do 22. minute kada je Mandžukić pokušao doći do lopte ispred Ikera Casillasa, a onda je odmah u sljedećem napadu Dybala pucao preko gola s vrha kaznenog prostora.

A onda je u 25. minuti Alex Telles dobio žuti karton nakon prekršaja nad Juanom Cuadradom i umjesto da se smiri, samo dvije minute kasnije je još jednom grubo startao pa je isključen. Porto je od 27. minute morao nastaviti s desetoricom igrača, a to je bilo i najbrže isključenje u ovogodišnjoj Ligi prvaka.

Slobodnjak kojeg je izborio Lichtsteiner je izveo Miralem Pjanić. Umjesto za ubačaj, odlučio je poslati nisku povratnu loptu na koju je natrčao Cuadrado, ali je Kolumbijac pucao malo pokraj vranice.

Zbog Tellesa je Portov trener morao napraviti izmjenu već u 30. minuti, a ‘žrtva’ je bio napadač Andre Silva umjesto kojeg je ušao bek Miguel Layun.

U 33. je minuti Casillasa testirao Pjanić, ali je nakon male nesigurnosti iskusni Portov golman uhvatio loptu. Bio je to prvi udarac na Portov gol. Morao je iskusni španjolski golman reagirati i šest minuta kasnije, ali i Higuainov je udarac riješio bez većih problema.

Najzanimljiviji trenutak se dogodio u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena kada je Dybala zatresao vratnicu udarcem s 20-ak metara od gola.

I ubrzo nakon povratka s odmora Juve je zatresao mrežu, ali je Dybalin pogodak poništen zbog zaleđa. Da je Argentinac ostavio loptu Mandžukiću, Juve bi vjerojatno slavio pogodak.

Opasno je u 66. minuti tukao Gonzalo Higuain, ali je otišlo pokraj stative. Minutu kasnije je zaigrao Marko Pjaca umjesto Juana Cuadrada i samo pet minuta na terenu mu je bilo dovoljno da prelomi utakmicu!

U jednom napadu po desnoj strani u 72. minuti lopta se lijepo odbila tačno na nogu Marku Pjaci koji je majstorski opalio i svoj prvijenac u dresu Juventusa dao velikom Ikeru Casillasu!

A onda je Massimiliano Allegri pokazao da je majstor izmjena. U igru je u 73. minuti Dani Alves zaigrao umjesto Stephana Lichtsteinera i odmah u sljedećoj minuti je pogodio za 2:0! Samo 141 sekunda je prošla između dva Juventusova pogotka Portu.

P—J__0—2 by mediabh