5.9 C

VIDEO: Messi sa dva gola Realu donio Barceloni pobjedu i vodstvo na tabeliReal Madrid je u posljednjem susretu 33. kola protiv Barcelone imao priliku povećati vodstvo na vrhu ljestvice u 266. El Clasicu. U tome je kraljevskom klubu trebao pomoći i Gareth Bale koji se oporavio od ozljede lista, dok je suspendiranog Neymara zamijenio Paco Alcacer.

Brazilac nije startao iako su se pojavile glasine kako će ga Enrique uvrstiti u sastav. Danas je katalonski klub ipak odlučio odustati od čekanja na rezultate žalbe i fokusirao se na nogomet.

Utakmica je počela žustro jer je već u drugoj minuti došlo do upitne odluke suca. Umtiti je u svom kaznenom prostoru srušio Ronalda i iako je kontakt postojao, Hernandez Hernandez se nije odlučio pokazati na bijelu tačku.

Real je i dalje nastavio s namjerom da postigne pogodak u ranim trenucima utakmice. Kroos je u šestoj minuti u polukontri pronašao Ronalda čiji udarac lijevom nogom sa sigurnošću brani Ter Stegen.

Gosti su se napokon probudili u 11. minuti kada je Suarez neometan uputio udarac s 25 metara, ali on odlazi pored gola.

U 18. minuti ponovno prijete Madriđani. Modrić je povukao loptu sa sredine terena i pronašao Benzemu, ali Francuz upućuje slab udarac prema golu gostiju.

Dvije minute kasnije ponovno Ronaldo s lijeve strane pokušava zatresti mrežu, ali njegov snažan udarac odbija Nijemac na golu Blaugrane.

Odlučniji start domaćina napokon je nagrađen u 28. minuti kada Casemiro dovodi kraljevski klub u vodstvo. Nakon što je Kroosov korner Barcelonina obrana slabo očistila, lopta dolazi do Marcela koji u kaznenom prostoru gostiju pronalazi Ramosa, ali on s dva metra pogađa stativu te se lopta odbija do Casemira koji postiže pogodak u praznu mrežu.

Ali Realovo slavlje je bilo kratkog vijeka jer je već u 33. minuti Barcelona izjednačila preko Messija. Nakon Rakitićevog dodavanja, Messi uzima loptu, prolazi Modrića i Carvajala i iskusno zabija u donji lijevi kut Navasovog gola. Tako je Argentinac prvi puta zabio najljućim rivalima nakon šest utakmica i postigao 22. pogodak u susretima protiv Reala.

Već tri minute kasnije Modrić upućuje odličan udarac, ali Ter Stegen nije dopustio iznenađenje te čvrsto odbio loptu u stranu.

U 39. minuti uslijedio je još jedan hladan tuš za domaćine jer je zbog ozljede teren morao napustiti Gareth Bale te se čini kako se Velšanin preranio vratio nakon što se ozljedio protiv Bayerna u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.

Napokon Barcelona ponovno prijeti u 41. minuti. Messi je uputio udarac s ruba kaznenog prostora, ali loptu je dovoljno dirao Casemiro da ju pošalje pored stative.

Na odmor se otišlo bez pobjednika, a u nastavku je Real odlučio to odmah promijeniti. Već je u 48. minutiinakon Carvajalovog ubačaja Pique očistio i poslao loptu u korner ispred Benzeme i Ronalda koji bi gotovo vjerojatno poslali loptu u mrežu.

Minutu kasnije Ter Stegen briljira na vratima gostiju. Kroos je sjajno uputio udarac, ali njegov kolega iz reprezentacije vrhunski vadi loptu iz samog kuta.

Na scenu u 53. minuti ponovno nastupa njemački golman na vratima Barcelone. S neposredne blizine je sjanio obranio Benzemin udarac glavom i ponovno očuvao svoju momčad u utakmici.

U jednako dobroj prilici tri minute kasnije pronalazi se i Paco Alcacer nakon odličnog Rakitićevog dodavanja. Španjolac nije dovoljno dobro zahvatio loptu pa je uputio mlak udarac prema sredini gola, no Navas nogom odbija loptu.

Baš kao i njegov kolega s druge strane, Navas također vrhunski brani i ponovno spašava kraljevski klub od novog pogotka u 59. minuti. Pique je nadvisio Ronalda i uputio udarac prema Navasu, ali kostarikanski golman sjajno brani.

Na terenu su se strasti malo smirile, ali onda se u jednoj minuti situacija ponovno zakuhala. Prvo je u 67. minuti Ronaldo nakon dodavanja Asensia poslao loptu s pet metara visoko iznad gola.

Zatim je minutu kasnije pak Navas ponovno spriječio Barcelonine napadače u naumu da postignu gol. Iniesta je vrhunski pronašao Suareza, ali Urugvajčev udarac sjajno brani Realov golman.

S druge strane ponovno je bio red na Ter Stegenu da zaradi svoju plaću. Asensio je uputio oštri udarac u donji lijevi kut njemačkog golmana, ali on još jednom hvata loptu te baca Realove navijače i igrače u očaj.

Navas je u drugom poluvremenu bio nesavladiv sve dok udarac na njegova vrata nije uputio Rakitić. Hrvatski reprezentativac je lijevom nogom vrhunski pogodio desni kut Realovog gola u 73. minuti te doveo goste u vodstvo.

Kada se mislilo da ne može gore po domaćine, razuvjerio ih je Ramos. Nakon starta s dvije noge nad Messijem, španjolski branič je dobio crveni karton u 77. minuti i ostavio svoje suigrače na cjedilu.

Pique je u 80. minuti imao priliku riješiti pitanje pobjednika, ali njegov siloviti udarac s tri metra odlično brani sjajni Navas koji tri minute kasnije ponovno spašava svoju momčad nakon što je obranio Messijev udarac.

U vjerojatno svojem zadnjem El Clasicu, James zabija za 2:2. Marcelov ubačaj je Kolumbijac sjajno pospremio pored, ovoga puta, nemoćnog Ter Stegena. Busquets ga nije ispratio do kraja i tako su stvari vraćene na početak.

Asensio u 89. minuti prolazi Piquea i još jednom upućuje udarac prema Ter Stegenu, ali njemački golman ne dozvoljava da dođe do potpunog preokreta.

Ali onda je potpuni šok uslijedio u 92. minuti. Sergi Roberto je duboko u svojoj polovici uzeo loptu i dovukao ju je skroz do Realovog kaznenog prostora. Loptu šalje prema Albi koji upućuje povratnu loptu za Messija i on sjajno šalje loptu u donji desni kut Navasovog gola i donosi pobjedu Barceloni. Ovo je bio Messijev 500. gol u karijeri i mogao bi se dokazati kao veoma važan u utrci za naslov.

Real Madrid se unatoč porazu još uvijek nalazi na vrhu tablice ispred Barcelone zbog bolje gol razlike, ali kraljevski klub ima utakmicu manje.

Obje momčadi već u srijedu nastavljaju ovu ludu završnicu prvenstva. Barcelona kod kuće dočekuje Osasunu, dok Real odlazi u goste Deportivu.