5 C

Juventus je na gostovanju kod Barcelone odigrao 0:0, sačuvao prednost od tri pogotka iz prve četvrtfinalne utakmice i tako izborio odlazak u polufinale Lige prvaka. Nakon senzacionalnog uspjeha protiv PSG-a, Katalonci nisu mogli do novog preokreta.

Stara dama je tako nastavila fantastičan niz bez primljenog pogotka, Buffon loptu iz mreže nije vadio u Ligi prvaka 531 minutu!

A prije nego što je lopta krenula s centra Camp Noua, Dani Alves je otišao do klupe pozdraviti bivše suigrače i trenere… Skoro je zakasnio na početak!

Juventus je krenuo kako je i najavio – po pogodak, a početne su minute obilježili grublji prekršaji igrača Barcelone nad Paulom Dybalom.

Prvu priliku smo vidjeli u 13. minuti igre kada je Higuain poluvolejem opalio loptu preko Barcinog gola. Nakon toga je sijevnula jedna Juventusova kontra, ali je u posljednji trenutak blokirao Pique.

A onda je Barcelona uzela stvari u svoje ruke i preuzela inicijativu… Leo Messi se u 19. minuti našao sam na desetak metara od gola, pucao lijevom nogom, ali pokraj gola.

Prvi je udarac u okvir gola Barcelona imala u 31. minuti, ali je Messijev pokušaj zaustavio Gigi Buffon.

Uzvratio je Juventus preko Higuaina kojeg je proigrao Pjanić. Utrčao je napadač Stare dame u kazneni prostor, ali je pucao ravno u Ter Stegena.

Leo Messi je u 58. minuti dobio priliku zaprijetiti iz slobodnjaka s 20 metara. Mnogi su već vidjeli pogodak, ali je Argentinac pucao izvan okvira gola. A odmah nakon tog pokušaja je Ivana Rakitića na terenu zamijenio Paco Alcácer. Sami Khedira je u 64. minuti zaradio žuti karton, zbog kojeg će propustiti prvu polufinalnu utakmicu.

Osam minuta kasnije Messi je dočekao drugu najbolju Barcinu priliku na utakmici, ali je još jednom promašio. Nakon kornera je Buffonu u istrčavanju ispala lopta, Suarez je prebacio za Messija, a on je iz voleja pucao preko gola.

Sergi Roberto je u 69. minuti pucao s ruba kaznenog prostora, ali ni ta lopta nije htjela u okvir gola, prozujala je pokraj stative.

Allegri je zatvorio utakmicu u 75. minuti kada je umjesto Dybale uveo Barzaglija, a uzvratio je Luis Enrique tako što je u napad gurnuo Gerrarda Piquea.

Mario Mandžukić i Miralem Pjanić su odigrali čitavu utakmicu.

Fantastični Monaco ponovno zabio tri gola Borussiji i ušao u polufinale Lige prvaka!

Ponovno smo u Monacu gledali odličnu utakmicu punu golova, a domaćini su ti koji su na kraju slavili i pobijedili Borussiju Dortmund i zasluženo idu u polufinale Lige prvaka. Kylian Mbappe i večeras je zabio gol i srušio rekord Lige prvaka, a u strijelce su se upisala i preostala dva napadača Monaca, Falcao i Germain. Za goste je smanjio Reus početkom drugog dijela.

I prije ove utkamice znalo se da je Mbappe pravo ‘čudo od djeteta’, a ovom utakmicom cijena mu je vjerojatno još više narasla.

Nevjerojatan početak utakmice u Monacu! Nakon jedne poluprilike gostiju, Mendy se sjurio prema Bürkijevom golu i snažno opalio, a golman Borussije je odbio loptu tačno na nogu Mbappe koji je to sigurno spremio u mrežu za vodstvo Monaca 1:0 u 3. minuti.

Mpabbe je ujedno i prvi igrač koji je u svoja premijerna četiri nastupa u nokaut fazi Lige prvaka zabio barem po gol.

U 13. minuti Falcao je pokušao glavom iz teške pozicije, no njegov pokušaj završio je pored stative. Samo minutu kasnije na 20 metara od gola srušen je Aubameyang, a loptu je uzeo Sahin, odlično gađao rašlje Subašićeva gola, ali lopta je odsjela na stativi!

Nakon samo 17. minuta Monaco vodi 2:0! Odličan kontra napad odigrali su domaći igrači, lopta je došla do Lemara koji je fantastično nabacio i pronašao Falcaa koji je glavom zabio iza nemoćnog Bürkija.

Trener Borussije Tuchel vidio je da nema što čekati, te je iz igre izvadio Dürma, a uveo Dembelea. Monaco igra bolje i konkretnije i konstantno prijeti golu žutih.

U 40. minuti gosti su složili odličnu akciju, lopta je došla do Guerreira čiji su udarac blokirali igrači Monaca. Samo nekoliko trenutaka kasnije Reus je imao odličnu priliku smanjiti vodstvo iz slobodnog udarca, ali Subašić je sigurno obranio njegov udarac.

Na poluvremenu je Tuchel u svlačionici odlučio ostaviti Sahina, a u igru je ušao Schmelzer. Borussija je odlučnije krenula u nastavak utakmice, te je Kagawa u 47. minuti uputio udarac kojeg je Subašić obranio, no u idućoj minuti bio je nemoćan.

Dembele je odlično prošao dva igrača na desnoj strani terena i ubacio u šesnaesterac gdje na loptu natrčava Reus i snažno ju zakucava pod prečku Subašićeva gola za smanjenje vodstva Monaca i 2:1.

Borussija je puno odlučnije krenula u nastavak utakmice, a Dembele je donio pravo osvježenje Tuchelovoj ekipi koji konstantno pritišće, ali ne može doći do drugog gola. Monaco igra strpljivo i čeka svoju priliku, a jednu takvu propustio je Falcao.

Dugu loptu iz obrane Falcao je fantastično primio, namjestio se na udarac i poslao loptu preko Bürkijevog gola. U 69. minuti Mbappe je izašao pred gol Borussije, no njegov šut iskosa otišao je pored stative.

Reus je ponovno zaprijetio golu Monaca, no Subašić je ovaj put bio spreman na njegov udarac i sigurno je uhvatio loptu.

Germain je u 81. minuti zamijenio odličnog Mbappea, a samo nekoliko trenutaka kasnije zabio je za 3:1! Sve mu je pripremio Lemar koji je odlično prošao lijevom stranom i pronašao Germaina koji je ostao sam i sigurno kroz noge zabio Bürkiju za ponovnu prednost od dva gola.