5.9 C

Real Madrid u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka slavio je na gostovanju u Münchenu kod Bayerna 2:1, a junak s dva gola bio je Cristiano Ronaldo, koji je tako stigao do 100. gola u europskim natjecanjima.

Bavarci su krenuli odlučno od prve minute i potpuno stisnuli kraljeve na njihovu polovicu u prvih šest, sedam minuta, nakon čega gosti ipak dolaze do daha i počinju diktirati tempo, no prilika nije bilo, sve do 16. minute. Tada je Boateng na nekih 25 minuta srušio Benzemu, odgovornost je iz slobodnog udarca preuzeo Ronaldo, ali udarac je otišao preko gola. Samo minutu kasnije oštro je pucao Kroos, no obrana Bavaraca u posljednji trenutak odbija to u korner. U 18. minuti centimetri su dijelili Real od vodstva nakon što je Benzema nadskočio Alabu, te puca s pet metara glavom, ali Neuer uz pomoć stative to zaustavlja.

Ipak, nije Bayern dugo dopustio kraljevima dominaciju. U 24. minuti pucao je Ribery, no odbijeno je to u korner. Iz kornera je ubacio Alcantara i to tačno na glavu Vidala, koji je pobjegao Nachu i glavom zabio za 1:0. U 41. minuti Robben je sjajno prošao po desnoj strani i odlično vidio Vidala na drugoj stativi, međutim udarac Čileanca glavom ovog puta nije bio precizan, te je otišao pokraj gola Navasa. Samo dvije minute kasnije s 20-ak metara opalio je Ronaldo, no na mjestu je Neuer koji to odbija u korner. Nakon ubačaja iz kornera prijeti Kroos čiji udarac iskosa s lijeve strane je prohujao pokraj suprotne stative. U 45. minuti Ribery je pucao s ruba šesnaesterca, a lopta na putu pogađa Carvajala u ruku, te sudac ne dvoji i pokazuje na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Vidal, ali je pucao nebu po oblake.

Teško da su kraljevi mogli zamisliti bolji početak nastavka jer nakon samo dvije minute Carvajal je ubacio, a Cristiano Ronaldo pogodio za 1:1. Bio je to prvi gol Portugalca nakon 659 minuta u Ligi prvaka. U 56. minuti kraljevi su mogli do potpunog preokreta nakon što je Modrić precizno dodao na glavu Balea, no udarac Velšanina Neuer vadi ispod prečke. Bavarci su u 61. minuti ostali s igračem manje nakon što je Javi Martinez u razmaku od četiri minute dvaput rušio Ronalda, te oba puta požutio.

Kraljevi su očekivano preuzeli potpuno inicijativu s igračem više, u 72. minuti pucao je Benzema, ali na mjestu je Neuer, kao i dvije minute kasnije kada je pucao Asensio. U 75. minuti Neuer je pokazao zašto je jedan od najboljih golmana svijeta, nakon što je sjajnim refleksom jednom rukom skinuo snažan udarac Ronalda s 10 metara. Ipak, već u sljedećem napadu golman Bavaraca je kapitulirao pred naletima kraljeva. Ubacio je Asensio, a u sredini se najbolje snalazi Ronaldo, te zabija svoj 100. gol u europskim natjecanjima. U 80. minuti pitanje pobjednika u Münchenu mogao je riješiti Marcelo čiji je udarac iskosa s lijeve strane s desetak metara prohujao pokraj suprotne stative. U prvoj minuti sudačke nadoknade još se jednom zatresla mreža Bavaraca nakon udarca Sergija Ramosa, ali sudac je to opravdano poništio zbog ofsajda.