4.4 C

U velikom madridskom derbiju Real je sinoć uvjerljivo svladao Atletico na Vicente Calderonu sa rezultatom 3:0.

Sergio Ramos nije posve spreman pa je bio na klupi, a kako je i Pepe ozlijeđen, stoperski par je Varane – Nacho. I taj je dvojac zaustavio opaki Atleticov napad.

Diego Simeone u prvih 11 je stavio Griezmanna i Torresa, dok je Gameiro bio na klupi.

Atletico je u prvih deset minuta bio opasniji, ali bez izrazitije prilike. U 12. minuti prvu je veliku šansu imao Ronaldo, pucao je glavom, ali Oblak je briljantno obranio.

U 21. minuti Modrić je lijepo pucao prizemno sa 16 metara, opet je Oblak bio na visini zadatka.

No, u 22. minuti nije mogao spriječiti da Real povede. Ronaldo je pucao iz slobodnog udarca s 25 metara, lopta je pogodila nekoga u zidu i promijenila smjer, te ušla u mrežu.

U drugom je dijelu prvi zaprijetio Atletico, udarcem iz daljine Carrasca, malo preko gola.

U 69. minuti Savić je srušio Ronalda i Real je dobio penal. Naravno, Cristiano ga je sam izveo i zabio za 2:0.

U 76. minuti Ronaldo je postigao i svoj treći pogodak. U kontranapada Bale je asistirao loptu Ronaldu, koji je pospremio loptu u mrežu za velikih 0:3 i prvu Realovu pobjedu na Calderonu nakon tri i pol godine. Te treći Atleticov poraz u 25 dana. I prvi put od 2:3 protiv Celte 27. januara da je primio tri gola.

Ronaldo je tako postao najbolji strijelac u povijesti madridskog derbija s 18 golova, preskočio je Di Stefana (17) i Santillanu (15).

Kad je izlazio s terena, Cristiano je ironično uzvratio ovacijama Atleticovim navijačima, koji su ga vrijeđali cijeli susret.

Eibar je s 1:0 pobijedio Celtu golom Rica u 10. minuti, dok su u burnoj završnici, u zadnje četiri minute, igrači Celte dobili četiri žuta i dva crvena kartona.