6.3 C

Zejneb Efendić bronzanu medalju na 17.Federalnom prvenstvu za djecu u Mostaru (FOTO)

275548383 449475743632369 2697194228882917007 N

Karate klub Perfekt iz Zenice je u subotu 12.03.2022.godine učestvovao na WKF 17.Prvenstvu Federacije za djecu u Mostaru.

Na Federalnom prvenstvu je učestvovalo 553 takmičara iz 72 kluba sa prostora FBIH.

Klub Perfekt su predstavljale tri takmičarke :

-Merjem Bošnjak u katama

-Zejneb Efendić u katama i borbama

-Lamija Kalabić u katama i borbama

Ekipu su predvodili trenerica Ivana Džanković i trener Nermin Bošnjak.

Federalno prvenstvo je okupilo izuzetno kvalitetne i jake takmičare, te smo doživjeli ogromno iskustvo, sabrali smo utiske i napravili planove za daljnji rad.

Takmičarka Zejneb Efendić je ostvarila 4 pobjede u najmnogobrojnijoj i najkvalitetnijoj kategoriji djevojčice 11 godina. U navedenoj kategoriji je bilo 30 takmičarki.
    Zejneb je osvojila je 3.mjesto i bronzanu medalju.

Treba napomeniti da su Zejneb Efendić i Lamija Kalabić radile i borbe za treća mjesta, te zauzele 4-ta mjesta u borbama, ali nisu uspjele doći do medalja.

Izuzetno kvalitetno i jako Federalno prvenstvo je iza nas, napravili smo ogroman rezultat kako za našu takmičarku Zejneb Efendić, tako i za klub, za Grad Zenicu i naš ZDK – rekli su iz kluba Perfekt.

Vrijedno je prisjetiti ranijih zvaničnim medalja i plasmana:
    Prošle 2021.godine za ovaj klub je Cogo Hana osvojila bronzanu medalju na Federalnom, dok je na Državnom radila u finalu i osvojila srebrenu medalju.
    U 2020.godini Zlotrg Ali je na Federalnom prvenstvu osvojio bronzanu medalju.

Nažalost, dosta djece je trenutno na bolovanju i ovom prilikom im još jednom želimo brza ozdravljenja i da ih što prije vidimo na treningu.

Klub nastavlja punim tempom sa svakodnevnim treninzima u sali u Robnoj kući Bosanka na prvom spratu.