6 C

Željezničar pao na Bilinom polju (VIDEO)

Utakmicom između Čelika i Željezničara završeno je 2. kolo BH Telecom Premijer lige BiH.

Pred oko 7.000 posjetilaca na Bilinom polju susret su odigrali stari rivali, a nakon dvije godine Čelik je uspio pobijedili sarajevski Željezničar.

Prvu i stopostotnu priliku na utakmici je imao igrač Čelika Okić već u 6. minuti kada je izašao sam pred golmana Kjosevskog koji je odlično reagovao i sačuvao neriješen rezultat. Do samog kraja prvog poluvremena se igralo uglavnom na sredini terena, a novu odličnu priliku je imao Fenan Salčinović koji je šutao sa 10tak metara, ali je odbrana Željezničara odlično reagovala i zaustavila udarac.

U drugom poluvremenu prvu priliku za pogodak je imao Željezničar u 52. minuti kada je glavom pucao Rodin, a nakon toga Bakrač, ali srećom po ekipu Čelika ostalo je nepromijenjenih 0:0.

Najbolju priliku Čelik je imao u 82. minuti kada je i postignut jedini pogodak na utakmici. Sa lijeve strane je ubacio Okić, a Dedić sigurno pogodio za 1:0 i veoma bitna tri boda za ekipu Čelika. Do kraja susreta je najzapaženiji bio sudija Petrović Dragan iz Banja Luke koji je podijelio četiri žuta kartona i to samo igračima Čelika.

U sljedećem kolu Čelik gostuje Širokom Brijegu, dok Željezničar dočekuje Zrinjskog na Grbavici.

Pogledajte pogodak Anela Dedića, press konferenciju, kao i dio atmosfere sa Bilinog polja.

Čelik 1:0 Željezničar