6.7 C

Zeničanin Amar Borić osvojio bronzu na mitingu u Sarajevu

Proteklog vikenda održan je prestižni Internacionalni plivački miting “IPM 2017” u Sarajevu u konkurenciji od 300 takmičara iz 27 klubova i 7 zemalja regiona na kojem je nastupio i Zeničanin Amar Borić.

Nakon kvalifikacija u jutarnjem dijelu programa Amar se plasirao u finale u trci 100 metara leđno i trku završio kao treći, te osvojio bronzanu medalju u juniorskoj kategoriji.

Amar je na samom početku sezone na takmičenju u Mađarskoj (Harkanj) na startu trke 50 metara leđno zadobio težu povredu koja ga je odvojila od aktivnog treninga u vodi skoro dva mjeseca. Napornim radom i oporavkom uspio je da se vrati na startne blokove.

Borić je nastupio kao član Plivačkog kluba “Željezara Zenica” Zenica koji već skoro dvije godine u Zenici nema osnovnih uvjeta za treniranje, a to je bazen koji je zatvoren dok Borić treninge obavlja putujući u Sarajevo.