12.1 C

Zenički karate klub “Perfekt” donio 5 medalja iz Crne Gore (FOTO)

KK Perfekt
    KK Perfekt

Karate klub “Perfekt” iz Zenice nastupio je u nedjelju na prestižnom tradicionalnom Međunarodnom karate turniru “44. Kup oslobođenja Podgorice – Trofej LOB” u Podgorici – Crna Gora.

Turnir je okupio iz 7 država, 45 klubova, 590 takmičara sa preko 850 prijava.

Zenički klub je učestvovao sa dvije takmičarke Amina Mušinović i Merjem Bošnjak u 6 kategorija kate i borbe. Ukupno su osvojili 5 medalja i to 1 zlatna, 1 srebrena i 3 bronzane medalje.

Amina Musinović je osvojila treće mjesto i bronzanu medalju u borbama djevojčice 10 godina do 40 kg. U kategoriji kate se borila za medalju i zauzela 4 mjesto.

Merjem Bošnjak je osvojila dva treća mjesta i dvije bronzane medalje u borbama djevojčice 10 godina 40+ kg i 11 godina 44+ kg. Srebrenu medalju i drugo mjesto je osvojila u kategoriji kate 10 godina 4-1 Kyu, dok je prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila u kategoriji kate 10 godina apsolutni nivo.

“Izuzetno sam zadovoljan i ponosan na moje djevojčice. Pokazale i dokazale su da se trud, rad i ulaganje isplati, te da se u našem klubu radi izuzetno kvalitetan karate”, ističe Nermin Bošnjak, trener kluba.

Ekipu našeg kluba je predvodio glavni trener kluba Nermin Bošnjak uz roditeljsku podršku Sedada Mušinovića.

Klub nastavlja sa svakodnevnim treninzima u Robnoj kući Bosanka na prvom spratu, te pozivaju sve stare članove da nastave sa treninzima i pozivaju sve zainteresirane da postanu dio Perfekt porodice.

Klub idući vikend učestvuje u 3. kolu lige ZDK u Zavidovićima koji će biti 36 turnir u ovoj godini.

U petak 22.12.2023.godine organizuju klupsko polaganje za pojaseve čime završavaju sa aktivnostima za 2023. godinu.