11.3 C

Zmajevi bez 10. jubilarnog naslova prvaka Evrope u sjedećoj odbojci

Reprezentacija Rusije u sjedećoj odbojci osvojila je naslov prvaka Evropskog prvenstva u Budimpešti.

Zlatni bosanskohercegovački momci nisu uspjeli osvojiti 10. jubilarni naslov prvaka Evrope, izgubivši od reprezentacije Rusije u finalnom meču.

U utakmici koja je iz svakog minuta u minut donosila nova uzbuđenja, nije bilo jasno ko će odnijeti titulu prvaka do posljednjeg trenutka.

Nakon 3:2 u setovima reprezentacija Rusije u sjedećoj odbojci porazila je BiH i tako postala prvak Starog kontineta, a naši “zlatni momci” su dobili titulu viceprvaka Evrope.

U prvom setu, naši Zmajevi u samom finišu izjednačili i kod rezultata 24:23 propustili set loptu, a Rusi su slavili rezultatom 26:24.

U drugom setu naši Zmajevi poveli su sa 11:10 te i su i sam set Zmajevi uzeli sa 25:23.

Treći set Rusi otvaraju rezultatom 5:0. Naši odbojkaši ipak uspjevaju izjednačiti rezultat na 9:9 u nastavku ovoga seta, te ostvaruje prednost od 15:13. Do kraja ovog seta igrao se poen za poen, ali naši Zmajevi sigurnom igrom u samom finišu treći set osvajaju rezultatom 25:23.

Četvrti set dobili su Rusi u veoma napetoj igri.

U veoma napetoj završnici, Rusi uspijevaju osvojiti peti set za konačnu pobjedu i zlato na Europskom prvenstvu.