12.5 C

Zmajevi uzdrmali Slovence, Dragić nevoljko novinarima: Pitajte selektora

Lica slovenskih košarkaša nakon poraza od Bosne i Hercegovine (93:97) nakon treće utakmice Eurobasketa bila su vidno potresena.

Slovenska javnost ne miri se sa porazom, koji je stigao nakon 11 uzastopnih pobjeda na evropskim prvenstvima.

– Bilo je dosta grešaka u igri. Napravio ih je i stručni štab. Selektor je praktično veći dio druge i treće četvrtine ostavio raspoloženog Gorana Dragića na klupi – piše Siol.net.

Iako smo očekivali da će Sekulić u drugoj i trećoj četvrtini dati više prilika starijem Dragiću, to se nije dogodilo. Nije ga bilo na parketu praktički 14 uzastopnih minuta.

Na klupi je sjedio potpuno na rubu, pa su pripadnici sedme sile pitali da li je u pitanju povreda, pa ga toliko dugo nije bilo na parketu.

– Pitajte selektora – nevoljko je odgovorio Dragić na pitanje zašto nije igrao taj dio utakmice.

Mediji u Sloveniji čude se odluci selektora Sekulića, posebno zbog činjenice da je dan ranije protiv Mađarske igrao samo šest minuta.

U nastavku teksta navode kako je BiH “namirisala krv” i “skinuli veliki skalp”.