11.5 C

Zrinjski nastavlja svoj put u Evropskoj ligi

Fudbaleri Zrinjskog sinoć su igrali neriješeno u Bratislavi protiv Slovana u revanš susretu 2. pretkola Lige prvaka, te su tako nakon ukupnog rezultata i utakmice u Mostaru eliminisani iz takmičenja, a svoj put nastavljaju u UEFA Evropskoj ligi.

Ovo je druga godina zaredom kako Zrinjski ispada od slovačkog prvaka Slovana iz Bratislave.

Plemiće je šokirao rani gol Aleksandra Čavrića u 5. minuti, nakon čega se nisu oporavili sve do zadnjih pet minuta. U 66. minuti Slovan je brzom akcijom kaznio još  jednu pogrešku Zrinjskog.

Na asistenciju Čavrića pogodio je Šarani Zuberu, koji je bio strijelac i u Mostaru.

Hrvoje Barišić je smanjio za 2:1 u 75. minuti.  Pogodak Barišića za 2:1 Nakon gola Zrinjski je krenuo još ofenzivnije kako bi došao barem do izjednačenja.

U drugoj minuti sudačke nadoknade gosti dolaze do izjednačenja. Čanađija je nakon ubačaja sa strane zatresao gredu, a odbijenu loptu u mrežu posprema Antonio Ivančić.

Do kraja su gosti krenuli na sve ili ništa, a posljednja prilika propala je u šestoj minuti sudačke nadoknade kada je Zrinjski imao slobodan udarac na 17 metara od gola Slovana.

Zrinjski svoj put nastavlja u kvalifikacije za Evropsku ligu. Već u četvrtak tamo će igrati u 3. kolu kvalifikacija, a protivnik će mu biti poraženi iz ogleda islandskog Breidablika i danskog Kopehagena.