8.1 C

VIDEO: Zrinjski obranio naslov prvaka BiH, Sliškoviću prvi trofej u 20 godinaU Premijer ligi BiH danas je odigrano posljednje kolo u ligi za prvaka gdje su čak tri momčadi imali priliku osvojiti naslov. Zrinjski je dan započeo na samom vrhu sa 61 bodom te su igrali sa Slobodom koja se nalazila na petom mjestu. Bod iza momčadi Bake Sliškovića se nalazio Željezničar, a oni danas na domaćem terenu su igrali protiv Radnika. Kao treći izazivač je bilo Sarajevo sa 59 bodova, a oni su igrali u gostima protiv Krupe.

Također, prije utakmice Zrinjskog, Slobodan Jakovljević dobio je trofej od navijača za najborbenijeg igrača sezone. Srpskom braniču je ovo tek prva sezona u dresu Zrinjskog.

Zrinjski – Sloboda 3:0

Već su u 11. minuti veliki korak prema sigurnom prvom mjestu napravili domaćini. S desne strane je odličan centaršut uputio Filipović i pronašao Bilbiju koji je s lijevom nogom lijepo zabio u prvi kut nemoćnog Slobodinog vratara.

Deja vu je uslijedio u 42. minuti. Baš kao i kod prvog pogotka u tandemu su Filipović i Bilbija slomili gostujuću momčad. Napadač Zrinjskog je ovoga puta na asistenciju svojeg suigrača odlično reagirao tako što je volejem ‘probušio’ vratara Slobode i bacio navijače Zrinjskog još jednom u delirij.

Konačno je sve dvojbe razriješio Mešanović u 59. minuti. Odlično je od stative pogodio za 3:0 s 20-ak metara i uputio Zrinjski prema petom naslovu prvaka BiH.

Željezničar – Radnik 2:1

Željezničar je današnji dan započeo na drugom mjestu s bodom iza momčadi Blaža Sliškovića, a Peco je šokirao Grbavicu u 15. minuti. Obradović je prošao po lijevoj strani željine obrane i dodao za 20-godišnjeg veznjaka koji je odlično zabio s 20-ak metara te doveo goste u vodstvo.

Domaćini su najizgledniju priliku za pogodak imali u 27. minuti. Nakon ubačaja s desne strane najbolje se snašao Crnov, ali je njegov udarac s otprilike deset metara s crte skinuo Vlašić.

Pet minuta prije kraja Željezničar je još jednom mogao izjednačiti rezultat. Ovoga puta je gol promašio Lendrić nakon što ga je sjajno proigrao Zeba. Hrvatski nogometaš je sam izašao pred Radnikovog vratara, ali bio je neprecizan te poslao loptu van.

Ipak se Lendrić iskupio za promašaj u 57. minuti. Najbolje se snašao nakon udarca iz kuta te glavom izjednačio i s 19 pogodaka još više potvrdio titulu najboljeg strijelca Premijer lige.

Konačni je rezultat pred sam kraj utakmice, u 93. minuti, postavio Zekarić, ali bila je to Pirova pobjeda pošto je Željo završio sezonu na drugom mjestu.

Krupa – Sarajevo 1:0

Od prve tri momčadi na kraju jedino Sarajevo nije uspjelo doći do sva tri boda. Ova utakmica nije ponudila previše prilika, a onda je u 56. minuti konačno postignut prvi i jedini gol susreta. Milanović je uputio udarac prema vratima gostiju, Pavlović je obranio i onda je naišao Dujaković te pospremio za vodstvo domaćina.