10.7 C

Zrinjski sinoć poražen od Slovana

Fudbaleri Zrinjskog poraženi su u prvom susretu drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu prvaka od Slovana iz Bratislave rezultatom 0:1. Susret igran na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru nije ponudio pretjerano kvalitetan fudbal, važnost meča je učinila svoje, pa do pogotka koji je postignut u 53. minuti nismo vidjeli mnogo prilika.

Prvo uzbuđenje zabilježeno je u 13. minuti kada je Ćuže iskosa šutirao pored gola. Prvu akciju koja je mirisala na pogodak gosti su kreirali u 32. minuti. Zuberu je bio neprecizan.

Prva prilika u drugom poluvremenu donijela je pobjedonosni gol Slovanu. Lovat je izveo prekid, a najviši u petercu Zrinjskog bio je Zuberu koji je loptu glavom zakucao u mrežu domaćina. Nakon toga Zrinjski je zaigrao bolje i uspio kreirati nekoliko prilika za pogodak, međutim rezultat se nije mijenjao.

Ćuže je bio blizu u 63. minuti, ali ni tad nije bio precizan. Sedam minuta kasnije Kiš šutira glavom nakon centaršuta Čanađije, Borjan je i to odbranio, da bi Zrinjski propustio najbolju priliku propustio u 79. minuti kada je Ćorluka pogodio stativu.

Do kraja je Slovan mogao do još jednog pogotka, međutim precizan i snažan šut Lovata u drugoj minuti sudijske nadoknade odbranio je Marić.

Slovan će tako pred revanš za sedam dana u Bratislavi imati minimalnu rezultatsku prednost.