18.3 C

Zrinjski u Mostaru slavio protiv ekipe Radnika

Fudbaleri Zrinjskog iz Mostara savladali su ekipu Radnika iz Bijeljine s 2:0 u 4. kolu Lige za prvaka.

Nakon remija protiv direktnih rivala u borbi za osvajanje titule prvaka u prošla dva kola, Mostarci su se vratili na pobjednički kolosijek pobjedom protiv Radnika na stadionu “pod Bijelim brijegom”. Mostarci su došli do nove pobjede golovima Filipovića u 17., te Petraka u 49. minutu, ali i gosti iz Bijeljine su imali nekoliko dobrih šansi za postizanje gola, koje ipak nisu uspjeli iskoristiti.

Nakon drugog pogotka Mostarci su usporili tempo i bez većih problema priveli meč kraju. Osvajanjem nova tri boda Zrinjski je ponovo preuzeo prvo mjesto na ligaškoj tabeli, a da li će ostati na toj poziciji ovisi o večerašnjem duelu dosadašnjeg lidera Željezničara i Sarajeva.