Ukupno podjela

Posljednje objavljeno

Sedam pozitivnih promjena koje nam je donijela korona

Sedam pozitivnih promjena koje nam je donijela korona

Ono što smo priželjkivali i smatrali da je apsolutno nužno želimo li napredovati, ali unatoč tome nije se dovoljno događalo, dogodilo se, a kako drugačije nego – prisilno.

Naveliko spominjanu, ali premalo korištenu sveopću digitalizaciju donijela nam je mrska koronavirus. Zatvorila nas je u kuće, dokinula društveni život, prouzročila strah i paniku koji su rezultirali protuepidemijskim mjerama koje uništavaju privredu, ali u jednome je napravila pozitivan kvantni skok – sve se može digitalnim kanalima!

Znali su to mnogi i prije, ali sada su morali osvijestiti svi. Ključno je da se, kad pandemija prođe (jednom, valjda, hoće), ne vratimo na staro i da se sve što se može raditi online i nastavi tako. Posebno je to važno za javni sektor, koji se digitalizaciji i najviše opirao tvrdeći da se sve što se sad ipak radi u dva klika – jednostavno ne može.

Međutim, nije digitalizacija svega, od javne uprave, bilo koje industrije do malog OPG-a, jedino pozitivno što nam je donijela korona. Evo sedam pozitivnih promjena koje nam je donijela korona:

1.kvantni skok u digitalizaciji privatnog i javnog sektora
2. rast online trgovine i dostava svega na kućni prag
3. općeprihvaćen rad na daljinu i fleksibilno radno vrijeme
4. fokus na lokalne proizvođače i pojačan otkup od OPG-ova
5. beskontaktno plaćanje postaje standard
6. iskorištavanje prednosti telemedicine

Ono što smo priželjkivali i smatrali da je apsolutno nužno želimo li napredovati, ali unatoč tome nije se dovoljno događalo, dogodilo se, a kako drugačije nego – prisilno.

Naveliko spominjanu, ali premalo korištenu sveopću digitalizaciju donijela nam je mrska koronavirus. Zatvorila nas je u kuće, dokinula društveni život, prouzročila strah i paniku koji su rezultirali protuepidemijskim mjerama koje uništavaju privredu, ali u jednome je napravila pozitivan kvantni skok – sve se može digitalnim kanalima!

Znali su to mnogi i prije, ali sada su morali osvijestiti svi. Ključno je da se, kad pandemija prođe (jednom, valjda, hoće), ne vratimo na staro i da se sve što se može raditi online i nastavi tako. Posebno je to važno za javni sektor, koji se digitalizaciji i najviše opirao tvrdeći da se sve što se sad ipak radi u dva klika – jednostavno ne može.

Međutim, nije digitalizacija svega, od javne uprave, bilo koje industrije do malog OPG-a, jedino pozitivno što nam je donijela korona. Evo sedam pozitivnih promjena koje nam je donijela korona:

1.kvantni skok u digitalizaciji privatnog i javnog sektora
2. rast online trgovine i dostava svega na kućni prag
3. općeprihvaćen rad na daljinu i fleksibilno radno vrijeme
4. fokus na lokalne proizvođače i pojačan otkup od OPG-ova
5. beskontaktno plaćanje postaje standard
6. iskorištavanje prednosti telemedicine

Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.

Dodaj Zenit.ba među omiljene izvore na Googleu
Zenica
clear sky
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
59%
0.9m/s
0%
ned
34 °
pon
36 °
uto
35 °
sri
31 °
čet
21 °