
U afganistanskom selu Shokak šestogodišnji dječak Haidar u utorak je upao u bunar. Dubina bunara iznosi 25 metara, a dječak je zapeo na 10 metara dubine.
Dječak nije preživio, piše BBC.
Spasioci su u petak poslijepodne izvukli šestogodišnjeg dječaka Haidera iz bunara.
Lokalni novinar rekao je za BBC da dječak nije reagirao i nije disao kada su ga izvukli iz bunara u južnoj pokrajini Zabul.
Spasioci su izvijestili da od četvrtka iz bunara nije izlazio nikakav zvuk.
-Mladi Haidar je zauvijek odvojen od nas – rekao je viši savjetnik talibanskog ministarstva unutarnjih poslova Anas Haqqani.
Kako piše CBS, nadležne službe dale su sve od sebe da bi spasile dječaka.
-Jesi li dobro, sine moj? Pričaj sa mnom i ne plači, radimo na tome da te izvučemo – rekao je otac dječaku dok su ga pokušali izvući.
-U redu, nastavit ću pričati – odgovorio je tada dječak žalosnim glasom.
Spasioci su užetom spustili kameru niz uski bunar da bi mogli znati u kakvoj je dječak situaciji. -Tamo je tim s vozilom hitne pomoći, kisikom i drugim potrebnim stvarima – napisao je na Twitteru Abdullah Azzam, tajnik zamjenika premijera Abdulghanija Barade.
Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.