Ukupno podjela

Posljednje objavljeno

Abazović: Odlazak ministra na obilježavanje neustavnog dana RS, je skandal ali i priprema za izbore

Abazović: Odlazak ministra na obilježavanje neustavnog dana RS, je skandal ali i priprema za izbore

Crnogorski premijer Dritan Abazović drži da je odlazak ministra pravosuđa i financija Marka Kovača i Aleksandra Damjanovića u Banju Luku na obilježavanje neustavnog dana Republike Srpske skandal, ali i priprema za izbore.

– Radi se o skandalu, ali i o pripremi za izbore. Mi smo različiti politički subjekti. Njihov odlazak s vladom nema nikakve veze. Kovač će vratiti 200 eura u proračun – kazao je Abazović te dodao da su Damjanović i Kovač ministri, ali i punoljetni građani koji moraju odgovarati za svoje postupke.

Abazović je gostujući u emisiji TV Vijesti “Načisto” kazao da ministri u Banju Luku nisu otišli kao predstavnici crnogorske Vlade, jer, kako je istaknuo, Vlada Crne Gore ne priznaje 9. siječnja.

– Rekao sam da ih neću smijeniti niti ću pokretati išta osim prijateljskog razgovora, jer moramo razumjeti u kakvoj političkoj kaljuži živi Balkan. A evo u kakvoj – zamjenik predsjednika Vijeća ministara raspravlja s premijerom druge države jesu li neki ministri bili na nekoj proslavi dok njihov premijer stoji na paradi iza Milorada Dodika, a naš potpredsjednik Vlade Ervin Ibrahimović se ispričaje kako bi štitio svoje birače – rekao je crnogorski premijer Abazović.

Abazović smatra da će aktualnog predsjednika Crne Gore Mila Đukanović, ako se ponovo kandidira za tu poziciju, pobijediti svatko tko mu stane na crtu.

– Mislim da je politički kraj za Đukanovića na predsjedničkim izborima, možda se on i ne kandidira. Kraj proljeća 2023. godine je put u veću, snažniju, političku stabiliniju Crnu Goru. Poslije toga će što god dođe biti mnogo lakše – kazao  je Abazović.

Abazović je istaknuo da će Crna Gora nakon predsjedničkih izbora biti još više na pravom putu te da “europska orijentacija raste i odnijet će značajnu pobjedu u odnosu na ostale retrogradne opcije”.

Crnogorski premijer Dritan Abazović drži da je odlazak ministra pravosuđa i financija Marka Kovača i Aleksandra Damjanovića u Banju Luku na obilježavanje neustavnog dana Republike Srpske skandal, ali i priprema za izbore.

– Radi se o skandalu, ali i o pripremi za izbore. Mi smo različiti politički subjekti. Njihov odlazak s vladom nema nikakve veze. Kovač će vratiti 200 eura u proračun – kazao je Abazović te dodao da su Damjanović i Kovač ministri, ali i punoljetni građani koji moraju odgovarati za svoje postupke.

Abazović je gostujući u emisiji TV Vijesti “Načisto” kazao da ministri u Banju Luku nisu otišli kao predstavnici crnogorske Vlade, jer, kako je istaknuo, Vlada Crne Gore ne priznaje 9. siječnja.

– Rekao sam da ih neću smijeniti niti ću pokretati išta osim prijateljskog razgovora, jer moramo razumjeti u kakvoj političkoj kaljuži živi Balkan. A evo u kakvoj – zamjenik predsjednika Vijeća ministara raspravlja s premijerom druge države jesu li neki ministri bili na nekoj proslavi dok njihov premijer stoji na paradi iza Milorada Dodika, a naš potpredsjednik Vlade Ervin Ibrahimović se ispričaje kako bi štitio svoje birače – rekao je crnogorski premijer Abazović.

Abazović smatra da će aktualnog predsjednika Crne Gore Mila Đukanović, ako se ponovo kandidira za tu poziciju, pobijediti svatko tko mu stane na crtu.

– Mislim da je politički kraj za Đukanovića na predsjedničkim izborima, možda se on i ne kandidira. Kraj proljeća 2023. godine je put u veću, snažniju, političku stabiliniju Crnu Goru. Poslije toga će što god dođe biti mnogo lakše – kazao  je Abazović.

Abazović je istaknuo da će Crna Gora nakon predsjedničkih izbora biti još više na pravom putu te da “europska orijentacija raste i odnijet će značajnu pobjedu u odnosu na ostale retrogradne opcije”.

Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.

Dodaj Zenit.ba među omiljene izvore na Googleu
IzvorFena
Zenica
clear sky
22.1 ° C
22.1 °
22.1 °
70%
0.2m/s
0%
pet
23 °
sub
33 °
ned
35 °
pon
36 °
uto
35 °