Poznati bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka pokrenuo je humanitarnu akciju pod nazivom „Dres za Adija“, s ciljem prikupljanja sredstava za liječenje Adija Mujičića, koji se nalazi u teškoj životnoj borbi.
“Želim da vas pozovem da se uključite u jednu zaista važnu misiju – humanitarnu aukciju za našeg Adija. Svaki doprinos, ma koliko mali bio, ovdje čini veliku razliku,” poručio je Tuka u svom emotivnom obraćanju.
Na aukciji se nalaze dva vrijedna sportska dresa:
- Dres Senijada Ibričića, bivšeg reprezentativca BiH, iz perioda kada je nastupao za Lokomotiv Moskvu. Dres je autentičan i potpisan.
- Dres reprezentacije Bosne i Hercegovine s potpisima članova tima Humanih zvijezda BiH – među kojima su, pored Tuke, i Elvir Bolić, Ermin Zec, Mehmed Baždarević, Vlatko Glavaš, Adis Nurković i mnogi drugi.
Tuka je istakao da je dresove na aukciju odlučio staviti zahvaljujući svom prijatelju i treneru iz AK Fortuna, Tariku, kojem je posebno zahvalio na podršci.
Aukcija traje do subote, 1. novembra 2025. godine, a licitacije se mogu ostavljati u komentarima objave.
Početna cijena za oba dresa iznosi 250 KM, dok se svaki dres može licitirati i pojedinačno po početnoj cijeni od 100 KM.
“Imate priliku da osvojite dio sportske istorije i istovremeno učinite veliko djelo. Molim vas, budite dio ovog cilja. Zajedno za Adija!”, poručio je Tuka.
Zajedno za Adija – jer humanost uvijek pobjeđuje.
Pratite nas i na Twitteru, Facebooku i Instagramu.
