8 C

Ajax i Tottenham zasluženo u četvrtfinalu Lige prvaka (VIDEO)

Nakon sinoćnjih revanš mečeva Lige prvaka, Ajax i Tottenham su izborili mjesto u četvrtfinalama ovog prestižnog fudbalskog takmičenja.

Vleiko iznenađenje je prolazak Ajaxa koji je na svom terenu izgubio od ekipe iz Madrida rezultatom 2:1. U revanšu osmine finala Ajax je napravio veliki preokret i porazio domaćina na stadionu “Santiago Bernabe” rezultatom 4:1. Pobjedom nad Real Madridom Ajaxu je donijelo zasluženi plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Veliku pobjedu Ajaxu donijeli su golovi koje su postigli Hakim Ziyech u 7., David Neres u 18., Dušan Tadić u 62. i Lasse Schone u 72. minuti

Jedini gol za Real postigao Marco Asensio u 70. minuti igre.

Nakon pobjede na domaćem terenu sa 3:0, londonski tim sinoć je odnio još jednu pobjedu protiv Borussije Dortmund rezultatom 1:0. Samo jedan postignut gol bio je dovoljan da se Tottenham plasira u željeno četvrtfinale.

Pogodak za Tottenham je postigao Harry Kane u 49. minuti.

U srijedu su na programu još dva uzvratna meča osmine finala. Tada se sastaju se FC Porto – AS Roma i Paris SG – Manchester United.