14.3 C

Amel Tuka sedmi na Dijamantskoj ligi u Parizu (VIDEO)

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka je danas nastupio na mitingu u Parizu u sklopu Dijamantske lige. Utrka je održana u 16:55.

Tuka nije baš briljirao u današnjoj utrci i osvojio je sedmo mjesto čime sigurno nije baš najzadovoljni.

Bh. atletičar je današnju utrku na 800 metara istrčao u vremenu od 1:45.37 što je bilo znatno manje od pobjednika Wyclifea Kinyamala iz Kenije koji je slavio u vremenu 1:43.94.

Drugo mjesto u Parizu danas je osvojio još jedan kenijski predstavnik, a u pitanju je Ferguson Cheruiyot Rotich koji je upisao vrijeme 1:44.45.

Kanađanin Marco Arop bio je trećeplasirani s vremenom 1:44.74 i “za dlaku” je iza sebe ostavio Petera Bola i Elliota Gilesa.

Osvajanjem nova dva boda Tuka je osigurao plasman u finale Dijamantske lige na kojem će nastupiti osam najboljih 800-metraša.

Finale Dijamantske lige na rasporedu je 8. i 9. septembra u Cirihu.