5.7 C

Amel Tuka šesti na Dijamantnoj ligi u Lozani

Naš najbolji atletičar Amel Tuka večeras je nastupio na mitingu Dijamantske lige u utrci na 800 metara u Lozani. Utrka je održana u 20:15.

Amel Tuka je osvojio šesto mjesto sa vremenom 1:45.98. Prvoplasirani je bio AROP Marco, sa vremenom 1:44.50, drugoplasirani je bio KORIR Emmanuel Kipkurui istrčao 1:44.62, dok je treće mjesto osvojio ROTICH Ferguson Cheruiyot sa vremenom 1:45.48.

Tuka je prije ove utrke izjavio da su ovo finale poslije finala jer su nastupili najbolji takmičari sa Olimpijskih igara, osim Amosa, te da se on osjeća veoma dobro, da je “mirnije glave” u odnosu na utrku na Olimpijskim igrama, i da je stopalo znatno bolje. Dodao je i da je spreman za miting u Parizu koji se trči u subotu, te da su obe utrke ključne za prolaz u finale Dijamantske lige u Cirihu.