10.8 C

Asistencija Pjanića u porazu Bešiktaša, gol i asistencija Džeke u pobjedi Intera

Sporting iz Lisabona slavio je na gostovanju sinoć istanbulskom Bešiktašu rezultatom 4:1, u trećem kolu takmičenja u grupi “C” UEFA Lige prvaka, a reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić u prvoj utakmici nakon povrede zabilježio je asistenciju, javlja Anadolu Agency (AA).

Na asistenciju Pjanića iz kornera u 24. minuti pogodio je Cyle Larin, za poravnanje nakon što su gosti poveli u 15. minuti susreta golom Sebastiana Coatesa.

Coates je u 27. minuti ponovo doveo goste u vodstvo.

Na 3:1 povećao je Pablo Sarabia u finišu prvog poluvremena. Za konačnih 4:1 pogodio je Paulinho u 89. minuti susreta.

City ubjedljiv kod Bruggea

U drugoj utakmici igranoj u ranijem terminu belgijski Club Brugge je u grupi “A” ugostio aktuelnog prvaka Engleske, Manchester City.

Engleski predstavnik je slavio sa visokih 5:1.

Dvostruki strijelac za Manchester City bio je Riyad Mahrez, a pogađali su još i Kyle Walker, Joao Cancelo i Cole Palmer. Jedini pogodak za domaći sastav postigao je Hans Vanaken.

Fudbaleri Intera, u trećem kolu grupe ”D”, UEFA Lige prvaka savladali su Sheriff Tiraspol. Na listu strijelaca susreta koji je završio rezultatom 3:1, upisao se i reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko, koji je zabilježio i asistenciju.

U trećem kolu takmičenja UEFA Lige prvaka odigrani su fudbalski susreti u grupama ”A”, ”B”, “C” i ”D”.

U grupi ”A” odigran je susret između Paris Saint-Germaina (PSG) i RB Leipziga. Utakmica je završena rezultatom 3:2.

Liverpool slavio protiv Atletico Madrida

U grupi ”B” odigrani su susreti između Atletico Madrida i Liverpoola (2:3) te Porta i AC Milana (1:0).

Susret između Porta i AC Milana, za koji igra i bh. reprezentativac Rade Krunić, završen je rezultatom 1:0.

Luis Diaz je bio strijelac u 65. minuti za Porto.

U grupi “C” odigran je susret između Ajaxa i Borussije Dortmund koji je završio rezultatom 4:0.

U grupi ”D” odigrane su utakmice između Intera i Sheriff Tiraspola (3:1) te Shakhtara i Real Madrida (0:5)