13.2 C

Avdagić osvojila bronzu na G2 taekwondo turniru u Podgorici

Takmičarka Taekwondo kluba Sarajevo, reprezentativka BiH i stipendista MOK-a i Olimpijskog komiteta BiH Ada Avdagić, iako nominalno još uvijek juniorka, osvojila je bronzanu medalju u seniorskoj konkurenciji, na turniru G2 “Montenegro Podgorica Open 2022”.

Avdagić je u u kategoriji do -53 kg turnira koji se boduje za olimpijske igre jučer u prvom kolu savladala  bugarsku takmičarku rezultatom 2:1. U drugom kolu je bila bolja od takmičarke iz Litvanije rezultatom 2:0, dok je u polufinalu poražena od takmičarke iz Saudijske Arabije 0:2 što je na kraju rezultiralo osvajanjem bronzane medalje, saopćeno je iz Taekwondo kluba Sarajevo.

Mlada takmičarka osvojila je na ovaj način prve bodove na svjetskoj seniorskoj taekwondo ranking listi.