11.7 C

Barca na Bernabeuu razbila Real i otišla na velikih +14 (VIDEO)

Barcelona je današnjom pobjedom na Santiago Bernabeuu u 237. el clasicu otišla na velikih 14 bodova prednosti ispred najvećeg rivala Real Madrida. Katalonski klub je prvi put u historiji vezao tri ligaške pobjede na Bernabeuu (0:4, 2:3, 0:3).

Real je zatresao mrežu već u drugoj minuti, ali je Ronaldov gol opravdano poništen zbog ofsajda. Prvu pravu priliku na utakmici u 10. minuti za Real je upropastio Ronaldo koji je bio sam na 11 metara, ali je promašio cijelu loptu.

Zbog oštrijeg starta na Luki Modriću, prvi žuti karton na utakmici je u 19. minuti dobio Thomas Vermaelen. Odličnu loptu Modrića u 21. minuti nije iskoristio pomalo sebični Ronaldo.

Barcelona je najizgledniju priliku u prvom poluvremenu imala u 29. minuti. Nakon sjajne Messijeve lopte po golu je pucao Paulinho, ali njegov je udarac odlično obranio Navas.

Već u sljedećem napadu, odličan prizeman udarac Ronalda u korner odbija Ter Stegen.

U 34. minuti Modrić je dugom loptom uposlio Ronalda, koji je u sredini tražio Benzemu, ali Francuz nije dobro reagirao. Barcelona je u 39. minuti ponovno zaprijetila preko Paulinha, koji je nakon Messijevog ubačaja pucao glavom, no udarac mu je opet obranio Navas.

Real je u 42. minuti zatresao stativu. Marcelo je ubacio s lijeve strane, a Benzema nadvisio Vermaelena, te je gađao desnu stranu Barcinog gola, no njegov udarac zaustavila je stativa.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imala je Barcelona u 53. minuti, no povratnu loptu Albe nije dobro zahvatio Suarez.

Međutim, minutu kasnije, Barcelona dolazi u vodstvo. Sjajnu su akciju odigrali Busquets, Rakitić i Sergi Roberto, koji je poslao odličnu loptu za Suareza, a Urugvajac je s lakoćom matirao Navasa.

Barcelona je u 58. minuti imala dobru akciju za povećanje vodstva, no Suarez puca u vanjski dio mreže.

Sergio Ramos je u 60. minuti dobio žuti karton, iako je zbog udaranja Luisa Suareza zaslužio i strožiju kaznu.

U 64. minuti Barcelona je povećala prednost. U gužvi u petercu najbolje se snašao Paulinho koji je nakon odbijanaca pucao glavom, njegov udarac je namjerno rukom zaustavio Carvajal koji je isključen, a Messi je bio siguran s 11 metara. Argentinac je 526. golom u dresu Barce pretekao Gerda Mullera po broju pogodaka u dresu jednog kluba. Također, Messi je postao prvi igrač koji je u posljednjih deset sezona španjolskog prvenstva postigao minimalno 15 golova.

Carvajalov crveni karton je šesto isključenje igrača Real Madrida u posljednjih 11 derbija s Barcom.

Real je u 78. minuti imao odličnu priliku za smanjenje zaostatka, Modrić je poslao povratnu loptu za Balea, no njegov udarac odlično brani Ter Stegen.

Njemac je u 82. minuti opet zaustavio odličnu priliku kraljevskog kluba. Ramos je gađao njegov prvi kut, ali je Barcin vratar bio dobro pozicioniran.

Semedo je u 80. minuti preko Roberta i Semeda odigrala odličnu akciju, ali Portugalčev udarac u korner odbija Navas.

Kostarikanac je obranio i Messijev dalekometni pokušaj u 88. minuti.

Messi je u 93. minuti prošao po lijevoj strani Realove obrane, poslao povratnu loptu u sredinu, a na nju je natrčao Vidal koji je postavio konačan rezultat, 3:0.

Barcelona je nakon današnjeg derbija ostala jedina neporažena ekipa prvenstva, s velikih 14 bodova prednosti ispred najvećeg rivala i današnjeg protivnika Reala. Madridski klub ima utakmicu manje zbog obaveza na Svjetskom klupskom prvenstvu, kojeg je Zidaneova ekipa osvojila prošlog vikenda.

Prije utakmice puno se govorilo o Barceloninom (ne)dočekivanju novih, starih svjetskih klupskih prvaka, a kao što su i najavili čelnici katalonskog kluba, nikakav špalir nije organiziran.

Sastavi :

Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Casemiro, Modrić , Kroos, Kovačić – Cristiano Ronaldo, Benzema.

Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto, Piqué, Vermaelen, Alba – Rakitić , Busquets, Paulinho, Iniesta – Messi, Luis Suárez