12.8 C

Barcelona do boda protiv Reala i pored igrača manje

Fudbaleri Barcelone i Real Madrida igrali su neriješeno 2:2 u posljednjoj današnjoj utakmici 36. kola španske Primere.

Meč na stadionu Camp nou nije imao veliki takmičarski značaj, već je više bio stvar prestiža, s obzirom na to da je Barcelona već osvojila šampionsku titulu, a Real je osigurao plasman u Ligu prvaka.

Domaćin je bolje počeo utakmicu i poveo preko L. Suareza 10. minutu, ali su Madriđani samo četiri minuta kasnije uzvratili preko C. Ronalda.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:1, a Barcelona je u posljednjim sekundama prvog dijela igre ostala s desetoricom igrača na terenu, pošto je S. Roberto u jednom duelu pesnicom u glavu udario Marcela.

Iako su imali desetoricu igrača na terenu, Katalonci su poslije samo šest minuta igre u drugom dijelu ponovo došli do prednosti, a poslije dobre kontre gol je postigao L. Messi.

Iako je Barcelona imala blagu terensku inicijativu poslije drugog gola, Madriđani se nisu predavali, pa su poslije sjajnog udarca G. Balea u 72. minutu sa ivice šesnaesterca došli do izjednačenja i tako postavili konačan rezultat.