13.2 C

Barcelona na Nou Campu savladala Liverpool (VIDEO)

Sinoć je odigrana prva utakmica polufinala Lige pravaka između Barcelone i Liverpoola. Na čarobnom Nou Campu domaćin je pobijedio sa ubjedljivih 3:0 i stekao veliku prednost uoči revanša u Engleskoj.

Iako rezultat govori za sebe, ne može se nikako reći da je Liverpool bio lošiji od domaćeg tima. Naprotiv, engleski tim je pokazao dobru igru i spremnost ali im je jednostavno nedostajalo samo malo sreće.

S druge strane, Barcelona je do prve dobre šanse došla tek u 26. minuti kada ju je i iskoristila.
    Asistenciju Jordija Albe odlično je iskoristio Luis Suarez, koji je načeo mrežu svog bivšeg kluba.

Pored rezultatske važnosti koju nosi prvi gol u utakmici, ovaj je imao i specijanu težinu budući da je to 500. gol koji je Barcelona postigla u Ligi prvaka.

I u drugom dijelu susreta Liverpool je dominirao kada su u pitanju šanse, ali niti jednom nije došlo do dobre realizacije. Kazna za to stigla je u 57. minuti kada Messi zatresa mrežu gola Engleza. Rezultat od 2:0 zadržao se do 82. minute kada Messi potvrđuje pobjedu svog tima.

Jedina prava prila za Liverpool do kraja susreta desio se 2 minute kasnije. Ipak, Mohamed Salah je pred praznim golom pogodio stativu.

Revanš se igra 7. maja na stadionu Anfield u Liverpoolu.