12.8 C

Bašakšehir pobijedio Manchester United, Višća upisao gol i asistenciju

Bašakšehir je u trećem kolu Lige prvaka u grupi “H” kao domaćin u Istanbulu savladao Manchester United, rezultatom 2:1, a junak pobjede turske ekipe je bio reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća koji je upisao pogodak i asistenciju, javlja Anadolu Agency (AA).

Bašakšehir je u 13. minuti poveo golom Dembe Ba na odličnu asistenciju Višće.

Bh. veznjak je potom u 40. minuti, nakon asistencije Deniza Turuca, pogodio za 2:0.

Tri minute kasnije Manchester je golom Anthonyja Martiala smanjio na 2:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Obje ekipe su u drugom dijelu igre imale nekoliko solidnih prilika, ali je rezultat ostao isti, pa je turska ekipa upisala vrlo važna tri boda.

U drugoj utakmici koja se igrala u istom terminu, od 18.55 sati, ruski Zenit je u okviru grupe “F” remizirao sa Lazijom – 1:1.