5.7 C

Bašakšehir savladao Kayserispor, Višća strijelac

Medipol Bašakšehir je u 30. kolu turske Super lige savladao Kayserispor rezultatom 3:1, a jedan od golova za domaće je postigao reprezentativac BiH Edin Višća, javlja Anadolu Agency (AA).

Višća je na asistenciju Arde Turana u 28. minuti postigao prvi pogodak za Bašakšehir na ovom meču, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Kayserispor je uspio izjednačiti na 1:1 golom Umuta Buluta u 54. minuti.

Ipak, Bašakšehir je golom Turana u 67. minuti poveo sa 2:1.

Domaćin nije stao sa napadima pa je u prvoj minuti sudijske nadoknade povećao prednost na 3:1 preko Eljera Elie koji je pogodio na asistenciju Emmanuela Adebayora.

Višćina ekipa je ovom pobjedom upisala veoma važna tri boda u utrci za titulu prvaka Turske koja je postala krajnje neizvjesna.

Poslije 30. nekompletiranog kola, Medipol Bašakšehir se nalazi na čelnoj poziciji sa 62 osvojena boda. Slijedi Galatasaray sa 60 (utakmica manje), Bešiktaš 59 (utakmica manje) i Fenerbahče 57 (utakmica manje).

Kayserispor se nakon ovog poraza nalazi na 6. poziciji sa 44 osvojena boda.