8.3 C

Bayern razmontirao Borussiju u Dortmundu (VIDEO)

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 11. kola Bundeslige Bayern je prohujao Dortmundom i slavio 3:1 pobjedu nad Borussijom kojom je ostao na prvoj poziciji s četiri boda prednosti pred RB Leipzigom.

Utakmicu je obilježio Arjen Robben koji je goste doveo u vodstvo u 17. minutim prepoznatljivim ulaskom u sredinu s desne strane i egzekucijom lijevom nogom.

Nizozemskom napadaču ovo je bio 93. gol u Bundesligi čime je postao stranac s najviše zabijenih golova u najvišem rangu njemačkog nogometa. Također, 33-godišnjaku ovo je bio 11 gol protiv Borussije Dortmund u svim natjecanjima.

Domaća ekipa teško je dolazila do Bayernovog šesnaesterca, iz prvog poluvremena vrijedi izdvojiti tek pokušaje Yarmolenka i Kagawe čiji su udarci završili svega nekoliko centimetara pored gola.

Gosti su znali iskoristiti inertnost u igri Borussije, te su u 37. minuti izigrali domaću obranu, a lijepu akciju okrunili prekasnim pogotkom Lewandowskog koji petom pogađa suprotan kut.

U drugom dijeli gledali smo još slabije izdanje Boszove momčadi koja je jedini pokušaj imala u 49. minuti kada je neprecizan ponovno bio ukrajinski napadač Yarmolenko. Bayern je zato znao iskoristiti propuste u obrani Borussije i povećati vodstvo na 3:0 u 67. minuti kada pogađa David Alaba.

Borussia Dortmund u 89. minuti uspjela je doći do počasnog pogotka zahvaljujući prekrasnom pogotku Marca Bartre koji je s oko 20 metara neobranjivo pogodio iza leđa Svena Ulreicha i postavio konačnih 1:3.